Kalkula�ka hubnut�

Renata Ata Atinka

Jídlo prostě miluji, každý den s ním bojuji...fotoalbum

Deníček mých nejen hříchů ...


Leden, únor, březen frnk

3x komentář

Leden, únor, březen frnk

a je tu duben, milý deníčku.

Marie Dostálová

Béčko je důležité, navíc můžeš i vyrazit do lesa, prý když si dá člověk B komplex, nejdou na něj klíšťata : ) Nebo přidat přírodní zdroje béčka - víc luštěnin, listové zeleniny a oříšků.

Renata Ata Atinka

Ahoj Maruško, taky moc děkuji za gratulaci. Tento víkend jsem si zahřešila. Z vlastního kvásku jsem upekla žitno lněný chléb. Dcera mi vyčítala, proč už nepeču ten dobrý chleba. tak jsem ho pekla kvůli dceři, byl opravdu dobrý. Začaly se mi lámat nehty...říkám si, že asi člověk potřebuje i občas jíst ten chléb, kvůli béčku....

Marie Dostálová

Tak velká gratulace ke dvokčátkům! Je to fajn, když si můžeme děti rozmazlovat a pak je zase vrátit mamince : ) Jinak také se snažím omezovat bílou mouku, ale úplně se jí zbavit zatím nedákážu, tak třeba časem...

A UŽ TU MÁME ADVENT....

6x komentář

A UŽ TU MÁME ADVENT....

Barbora Němečková

Tak to moc gratuluju k úspěchům Renato! Já jsem moc vzorná přes Vánoce nebyla. Ale zítra si jdu zaplavat : ) To bezlepkové stravování i pro nealergiky má něco do sebe. Já zatím nezvládám pšenici vyřadit úplně, ale snažím se jí omezovat. Tak uvidíme co to se mnou udělá. Také přeji krásný rok 2014 všem ženám i mužům, ať se cítíme v co nejlepší fyzické i psychycké pohodě, kdyžtak andělé bez práce to jistí : ) Jak mě potěšila Klára svým příspěvkem.

Renata Ata Atinka

Tak prosinec je za námi.Deníčku, celkem jsem to zvládla. Hřešila jsem, ale ne moc. Něco sladkého bylo,ale pšenka nebyla..vlastně na Štědrý den větrník...to jsem na návštěvě u mamky neodolala.:-) Ale snažila jsem se. Kilečko je nahoře...to je vždy hned, když se nejí každý den s rozmyslem,ale na to, jak jsem byla na Silvestra vždy plná závazků,jak se dnes naposledy nacpu, pak už jíst nebudu jsem letos opravdu vpohodě. :-) poprvé. Cukroví jsem opravdu nejedla, jen nějaké karamalovo burizonové cukroví, které dělala dcera a nějakou čokoládičku... To je to kilo...no...ale šest kilo od začátku jedení bez pšenice je pořád dole...a plánuji pokračovat dál....Tak snad jste všichni vpohodě aspoń tak jako já. Věřím. že řada z Vás je na tom daleko lépe i se pšenicí..-) Tak Krásného Silvestra přeji všem.!!!!!

Renata Ata Atinka

Nino, klidně to beze strachu vyzkoušej. Bez pšenice jde vše snáze.Jak nemáš zvýšený GI.Opravdu to jde. Já bych si přála dat ještě 5kilo dole mít a budu spokojená, zvlášť pokud by mi moje vahová křivka zůstala už konečně v rovině bez kolísání.

Nina Konvalinková

Stravování bez pšenice mě také zaujalo Renato. Postupně zařazuju bezlepková jídla. Ale na uplné vyřazení pšenice, žita, ovsa... zatím nemám morálku : ) Tvých 5 kilo dole je ovšem velká výzva.

Francouzi nedrží dietu

3x komentář  1x uložení

Francouzi nedrží dietu

Zase jsem se do toho opřela....

Barbora Němečková

Máte pravdu holky, francouzi umí žít! Dobré jídlo z kvalitních surovin, co nejméně stresu, vínko, ještě trošku lásky přibalit a budeme všichni štíhlí a šťastní. Jak prosté Watsone! : )

Šárka Štědrová

Docela rozumné a sympatické čtení. Ti Francouzi holt umí žít : )

Renata Ata Atinka

Z této knihy mě zaujalo a vyzkoušela jsem:Francouzi jsou zvyklí si udělat po jídle nějakou tečku, aby tělo vědělo, že je jídlo u konce. Kostičku hořké čokolády,ale musí být třeba 80%, nebo 8 mandlí nebo dvě para ořechy.

Zhubněte jednou provždy

1x komentář

Zhubněte jednou provždy

Antonia Mačingová

Renata Ata Atinka

p. Mačingová dělí stravu, což při mém rovnání v hlavě je rozhodně pro zdraví prospěšné. Jen prostě to člověk nedokáže dělat stále, protože celý život jsem jedla jinak.

Hledám svoji vlastní  cestu.....

5x komentář

Hledám svoji vlastní cestu.....

ale která je ta správná se asi stejně nikdy nedozvím.....protože za pár let je zase spousta věcí zase jinak.

Eva Nováková

Nemáš vůbec zač. Ráda čtu Tvoje myšlenky : )

Renata Ata Atinka

Evi, děkuji za komentík.

Eva Nováková

Moje řeč, člověk je asi naprogramován k hledání vlastní cesty. Ti moudřejší se dokáží poučit z historie, ostatní opakují stejné chyby. Já čím jsem starší, tím je pro mě důležitější, aby věci měly dlouhodobý smysl, aby mě těšily. Platí to bez výjimky i pro jídlo a pohyb. A tak "pašuju" mezi moje oblíbená jídla i jídla zdravější a dietnější. Bio matka ani bio manželka tedy rozhodně nejsem : ) Nejsem ani "fitkový" typ a tak chodím pěšky a jezdím na kole. To je moje cesta. Ale novým nápadům a inspiraci se také nebráním Renato : )

Renata Ata Atinka

Tři dny jsem BEZ PŠENICE..:-)

ŽIVOT BEZ PŠENICE

6x komentář

ŽIVOT BEZ PŠENICE

WILLIAM DAVIS,MD

Renata Ata Atinka

Novodobá pšenice již není to co bývala, díky její genetické modifikaci.

Renata Ata Atinka

GLYKEMICKÝ INDEX. Každá potravina obsahující sacharidy se v trávicím traktu a v krvi rozkládá na glukózu. Po snědení jakékoliv sacharidové potraviny tedy nastane dříve či později vzestup hladiny krevního cukru. Glykemický index je ukazatel, který říká jak rychle po snědení dané potraviny vzestup krevního cukru nastane. Čím nižší hodnota glykemického indexu, tím lépe pro zdraví a hubnutí. Potraviny s vysokým glykemickým indexem mají vysoký obsah jednoduchých cukrů a neobsahují vlákninu. Dlouhodobá konzumace potravin s vysokým glykemickým indexem vede nejen ke vzniku nadváhy, ale také významně zvyšuje pravděpodobnost vzniku cukrovky. Vzestup hladiny krevního cukru je totiž vždy následován vzestupem množství inzulinu v krvi. A čím častěji a čím více inzulinu musí organismus vyrobit, tím je riziko větší.

Renata Ata Atinka

Ve své podstatě je pšenice chuťový stimulant.Nutí nás jíst více sušenek,cukroví,pizzy.....Je nutné přestát abstinenční příznaky na pšenici. Rozlučme se s pšenicí a tím se rozloučíme s nadbytečnými kily.

Renata Ata Atinka

Vyřazením pšenice ze stravy přestaly klienty tížit NOČNÍ HLADY.A přes den neměli takovou chuť k jídlu.Přestali si nosit velké svačiny.

Pěší výlet z Červeného Kostelce přes Babiččino údolí do České Skalice

4x komentář

Pěší výlet z Červeného Kostelce přes Babiččino údolí do České Skalice

Tak konečně jsem si splnila jarní sen :-).

Renata Ata Atinka

Maruško, opravdu ten výlet stojí za to.:-) Hledám další výlety v Kladském pomezí. :-)

Renata Ata Atinka

Nino, s holemi a termoskami jsme si vyhrály,ale skutečné modelky jsou ty dvě kočky a slepice :-) jen tak si tam lebedily:-)

Nina Konvalinková

Vidím, že jste výlet pojaly profesionálně. Líbí se mi to zátiší s holemi a termoskami :)

Marie Dostálová

To vypadá jako nádherný podzimní výlet. Díky za tip. 20 km, to je půlmaraton, slušná dávka pohybu, Renato : )

Konec září

9x komentář

Konec září

a já se stydím...

Renata Ata Atinka

Silvi,děkuji:-). Ta citrónová voda mi nevadí teplá ani studená. Už jsem za ty roky svého experimentování zvyklá. Nepila jsem ji poprvé. Citronádu piju často a že byla teplá, v tomto počasí byla naopak výhoda. Budu Ti držet pěsti,aby Ti vše chutnalo a mělo to efekt. :-)

Silvie Kočičková

No tak to je povzbudivé Renato! Moc gratuluju, kdyby to takto šlo každý týden, to by byla nádhera : ) Zkusím tu dietu Jenifer Aniston taky. Neměla jsi problém s tou teplou citrónovou vodou?

Renata Ata Atinka

Tak jsem dala asi 1,5 kila dolů s tím,že ten pátý den jsem neměla možnost jet podle rozpisu. Byli jsme včera na výletě, tak jsem sice jedla střídmě, ale ne tak jak jsem měla. I tak jsem spokojená. Myslím,že jsem si zase nastavila systém jídla 5x denně , hlavně decentně a co bude zase dál se uvidí. :-)

Emma Všudybylka

Tak výborně, jsem ráda, že jsi do toho šla Renato. Já jsem to zkoušela jednou. Za týden sem měla kilčo dole. Neměla jsem čas se moc hýbat. Docela mi dieta Jenifer Aniston vyhovovala, není to žádná drasťárna : )

Polévka z dýně Hokaido

1x komentář  4x uložení

Polévka z dýně Hokaido

Kamarádka mi poradila tento jednoduchý recept

Lucie P.

To vypadá docela jednoduše, zatím jsem dýňovou polévku doma nedělala. To se mi líbí Renato : ) Teďˇdýně dozrávají, tak budeme vzorně jíst sezónní zeleninu : )

A tohle je náš ostříhaný  Mike...

2x komentář

A tohle je náš ostříhaný Mike...

:-) to je Majkííí...

Renata Ata Atinka

No možná. docela opavdu zmoudřel. loužičku doma už skoro vůbec nedělá. -)

Nina Konvalinková

Krásně roste, navíc vypadá čím dál tím moudřeji : )

A už je srpen skoro za námi...

10x komentář

A už je srpen skoro za námi...

Hodně moc jsem hřešila i když někdy jsem se i snažila

Renata Ata Atinka

25.8. 1,Mrkvovo jablečná štáva 2,Polévka z dýně Hokaido 3, jablečný puding 4, kousek moučníku dietně pečeného 5, lečo s celozrnným rohlíkem

Renata Ata Atinka

22.8.-24.8. 2x jsem byla na kole dohromady najeto 84 km.Ale jinak s jídlem žádná vzornost. chvíli tak .potom hříchy.Ale ten pohyb to trochu vynuloval.

Šárka Štědrová

Domácí ovocné a zeleninové šťávy jsou zázračné : ) Začala jsem si ovoce a zeleninu mixovat, dělám si koktejly. Cítím se méně unavená a nějaké to deko taky už zmizelo : ) Beru si je s sebou uzavřené v zavařovací skleničce i do práce. Kolegyňka se už džusováním také nakazila : ) Já když mám chuť na "zobání", tak jím jablečné křížaly. Teď budou levná jablka, tak si je budu dělat do zásoby. Dám sem potom můj recept.

Renata Ata Atinka

22.8. Tak dnes pokračuji v ovocné ranní očistě. Jsem potěšena, že i když včera bylo i ovocné odpoledne a večer , tak mi deka lezou dolů. Prostě je to pořád milionkrát lepší:-) než ta hrůza minulý týden na dovče... brambůrky a víno s colou:-(

Léto, čas dovolených a prázdnin

5x komentář

Léto, čas dovolených a prázdnin

Renata Ata Atinka

Zdravím Marušku, Ninu i Květu. :-) Maruško, máš pravdu, že i když nic moc, že i na výletě se občas zadaří pořídit zdravé jídlo. Nino Ti spoluvýletníci hlavně rodinní nám dávají zabrat. Já když jdu na výlet s kamarádkou,tak si to užíváme, tak, že si sbalíme zdravé jídlo, dřepneme si třeba na pařez a výlet si vychutnáváme všemi smysly. S rodinou to je tak,jak jsem popsala :-). Květo, já když začnu hřešit , tak jsem potom jako urvaná ze řetězu,tak když to jde snažím se i na výletě. V neděli jedu na chatu s býv. kolegyněmi. a tam se to vždy přehoupne do druhé půlky mého snažení v roce a začínám zase do Vánoc přibývat na váze, pak příjde nový rok a já držím diety. Držte mi pěsti, abych dovolenou jak s kamarádkami tak i s rodinou letos i díky vám zvládla bez kil navíc.:-) předem děkuji:-)

Květa Hovorková

Já když jsem na výletě, tak si většinou zahřeším : ) Výlet není každý den, je to svátek. Horší by to bylo na výletě před ostatními dlabat salát a doma jíst bůček a čokoládu. Beru to holt sportovně, když si na výletě nebo dovolené zahřeším, musím zvýšit tempo při plavání : )

Nina Konvalinková

Jo, to máte holky pravdu. Někdy bývá ještě náročnější odolat tlaku spoluvýletníků, jistota je mít s sebou na výlet nějakou dobrou zdravou svačinku : )

Marie Dostálová

S chutí jsem si, Renato, přečetla Tvůj článek o strastech a starostech stravování na cestách a výletech. Je to zkrátka boj s vůlí odolat smaženým a tučným nástrahám. Ale i přesto bych řekla, že to začíná být lepší než to bývalo : )

Jahodové knedlíky z tvarohu a  pohankové krupice

2x komentář  17x uložení

Jahodové knedlíky z tvarohu a pohankové krupice

Renata Ata Atinka

Maruško , je to jenom skořice. SEMÍNKA JSOU CELÁ, JAK SE KOUPÍ V OBCHODU, SEZAMOVÁ SE DOBŘE KOUSAJÍ,TAK SE MLÍT NEMUSÍ. Je to hlavně velice rychlé a z celkem dostupných surovin. Ostatním jsem knedle dělala z polohrubé mouky a pohankovou krupici jsem doma měla.Tak jsem vlastně dělal ze surovin,které jsem měla doma.Dceři také chutnali i když někdy moje zdravé jídlo bohužel nemusí.

Marie Dostálová

To vypada vyborne Renato. Laka me to vyzkouset, dokud je sezona jahod. Dekuju za inspiraci. To na vrchu jsou rozemleta sezamova seminka se slupkou, nebo i nejake kakao?

URBAN WALKING = chůze se psem

3x komentář  1x uložení

URBAN WALKING = chůze se psem

Pořídili jsme si pejska pro radost. Bude to mazlíček celé naší rodiny. A to že, s sebou budeme muset více hodit je jasné. .-)

Marie Dostálová

Tak to bude mrně i v dospělosti. Je jako plyšáček, to jsou hezké starosti o psí miminko : )

Renata Ata Atinka

Maruško, je to jorkšírský teriér. Je to miminko. 2 měsíce mu jsou. Teď v sobotu 29.6. jsme si ho přivezli. A kmitáme kolem něho celá rodina :-)

Marie Dostálová

Toho pejska chci taky! Co je to za rasu?

POZNÁVACÍ ZÁJEZD

2x komentář

POZNÁVACÍ ZÁJEZD

KVĚTINOVÝ OSTROV MAINAU, KOSTNICE, LINDAU, RÝNSKÉ VODOPÁDY, PROJÍŽĎKA LODÍ PO BODAMSKÉM JEZEŘE

Marie Dostálová

Ty fotky vapadají nádherně! Kamarádka tam kdysi byla na kole, zvládla 110 km kolem Bodamského jezera. Říkala, že o tom ani nevěděla, že to byla pěkná rovinka : ) Tak to je pro mě pěkná inspirace na léto, děkuju : )

Renata Ata Atinka

Pro Marušku: zájezd byl s cestovkou. My si to užíváme už v autobuse. Siesta. Na benzínce kafíčko ... pohoda...Druzí se za Tebe starají...zorganizují...vymyslí kam... člověk nemusí na nic myslet.

Přemýšlím, co jíst a co nejíst...

7x komentář

Přemýšlím, co jíst a co nejíst...

ČERVEN Začala jsem pít hlavně zeleninové šťávy, 2x denně půl litru, mixovat smoothie ze semínek, občas dělit stravu, aby tělo nemělo takový problém to co sním zpracovat. Cítím se nyní velice dobře. Mám daleko více energie. Váha se stabilizuje směrem dolů. Cítím více objemový úbytek nežli váhový.

Renata Ata Atinka

Kačko, děkuji. Odšťavňovač, je bezva věc. Nyní odšťavuji 2x denně. Pro sebe zeleninu a rodina pije pouze ovocné šťávy. Dokonce jsem se dočetla,že chemie zůstává v dužnině, která se vyhazuje, že štáva je proto zdravější, ale ta informace nebyla ničím podložená. Tak doufám,že aspoň trocha bude na této informaci pravdy.Co piju šťávy, nehoní mě mlsná, tak asi něco na tom bude,když člověk dostane, to co tělo potřebuje tělo nemá vlčí hlad. Kačko, pokud máš šťávy pro děti, raději si ověř, zda opravdu jsou ze surovin, které jsou z normálního obchodu úplně neškodné. Samozřejmě, vždy je pozitivní,když si takové věci připravíme doma. Rozhodně nevidíme do továrních přesnídávek, šťáviček. Asi bych víc věřila doma odštaveným štávám ze surovin z jakýchkoliv zdrojů, než kupovaným výrobkům.

Kateřina Hájková

Tak to ráda čtu, o těch blahodárných účincích ovocných a zeleninových šťáv. Babička koupila dětem bio šťávu bez přidaného cukru z meruněk a jablíček, a když jí vylpil i můj syn, který se ofrňuje nad vším, tak mi to dost vyrazilo dech. Vážně uvažuju o koupi odšťavňovače. Hlavně kvůli vitamínům, které bych potřebovala do dětí dostat! Jinak úbytek na cm je zásadnější než váhový úbytek, tak moc gratuluju k pokrokům Renato : )

Renata Ata Atinka

15.6. Celý týden byl bezva. Ráno jsem pila zeleninové šťávy. Červená řepa, mrkev, celer, petržel. Potom jsem si rozmixovala se sojovým mlékem nějaká semínka. Snědla do oběda jablko. Odpoledne jsem měla nějakou lehkou svačinu. Tvaroh nebo sezamová semínka.potom jsem pila pouze zeleninové štávy a na noc jsem vždy vypila svůj domácí kefír. Cítím se velice dobře. Je po výše citovaných problémech.Váha zatím stojí na 73.8 kg + -...ale objemově obléknu věci, které jsem loni oblékala zhruba,když jsem měla i o 3kg méně. Tak jsem spokojená a nechávám tomu již volný průběh ....udržovačka a myslím, že časem do těch 70 kg se nějak dostanu.

Renata Ata Atinka

9.6.Dnes jsem nakrmila kvásek, bude další chleba./ v úterý/.

Červnové pohybové aktivity...

7x komentář

Červnové pohybové aktivity...

Renata Ata Atinka

Maruško, najeď si do mého deníčku hříchů a je tam celý příspěvěk.Odkaz sem nejde dát, protože se rozlízá do dalších přízpěvků.Zájezd byl vánoční dárek. My se v poslední době v rodině obdarováváme raději zážitky. Stačí jednodenní záležitost, či lístek např. na muzikál.Je to bezva věc.

Marie Dostálová

Kdepak jste byli na poznávacím zájezdu? Sami? S cestovkou? Zvažuji kam v létě.

Renata Ata Atinka

Tak červen utekl tak rychle, že jsem se nestačila ani rozkoukat. Jak jsem psala byli jsme na poznávacím zájezdu,tam pohybu bylo docela dost. Zatímse stále držím...nespěchám...hlavně, ať mi váha zase nevyleze nahoru.

Renata Ata Atinka

No i když nepovídáte v bazénu,je prima,když víš,že tam nejsi sama. Tak ať Ti to nadšení vydrží.

Májový jídelníček....

15x komentář

Májový jídelníček....

Miluška Zahradníková

Já tam ten systém vidím taky Renato! Já mám spíš takové nárazové vlny, že se sebou musím něco dělat : ) Na systematičnosti musím zapracovat.

Renata Ata Atinka

No Lucko, nevím jen jestli se Ti to jen tak navenek nejeví, že mám systém, já to asi neposoudím:-)Ale každopádně to potěší. .-)Díky.O aviatické pouti jsem dnes už slyšela, dcera se kvůli ní vracela domů dvěma objížďkama z obvyklé hodiny cesty se staly hodiny dvě. Tak aspoň, že jste si to užili i když zkráceně.

Lucie P.

Mě se moc líbí, Renato, jak v tom máš bezvadný systém. Je znát, že máš pedagogické zkušenosti, o systematičnosti si já můžu nechat jen zdát : ) My jsme dnes s dětmi vyrazili na aviatickou pouť do Pardubic. Velký zážitek pro všechny zúčastněné, ale počasí nás vyhnalo po obědě. Na procházky venku to v těchto dnech opravdu není. Tak budeme mít co dohánět : )

Renata Ata Atinka

Když zbilancuji májový jídelníček, nebýt těch dvou víkendů, tak jsem jedla zdravě bez hříchů,ale ty víkendy ty to zkazily. Váhu jsem sice udržela,ale dolů jsem nešla ani o deko. Ale vzhledem k tomu, že jsem od února na půlce toho, co bych chtěla shodit, tak asi nemusím být ve stresu, protože můj hlavní cíl je udržet a nedělat váhové výkyvy. Přeji všem krásný nastávající červen a nenechme si ho kazit kapkami deště. Vitámím D, musíme chodit doplňovat sem na stránky.:-) Prý stačí pro načerpání dostatečného množství vitamínu D 20 min. pobytu na sluníčku. No 2O minut denně na těchto stránkách, to dáme, takže budeme vpohodě i za špatného počasií:-) Ještě dlužím recept na cizrnový hummus, který jsem dělala poslední májový den a Smothie plné potřebných živin, pro nás ženy po 40... :-) Budu se snažit napsat,co nejdříve. Kváskový chléb jsem již pekla 3x a řekla bych ,že ten třetí ,byl ze všech nejlepší. Prostě platí pravidlo, že opakování je matka moudrosti..-)