Kalkula�ka hubnut�

Renata Ata Atinka

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 09.06.2013

7 x komentář

Přemýšlím, co jíst a co nejíst...

ČERVEN Začala jsem pít hlavně zeleninové šťávy, 2x denně půl litru, mixovat smoothie ze semínek, občas dělit stravu, aby tělo nemělo takový problém to co sním zpracovat. Cítím se nyní velice dobře. Mám daleko více energie. Váha se stabilizuje směrem dolů. Cítím více objemový úbytek nežli váhový.

Milý deníčku, už pár dní jsem Tě nepsala.

Zabývala jsem se tématikou ryze čistě ženských problémů. Pánové mi jistě odpustí.
Přišla jsem na to, že hodnota ženských hormonů se začíná velké části žen v poslední době snižovat již po 40.tce. Ženy o deset let starší začínají řešit stejné problémy až nyní. Proč tomu tak je, že se vše prakticky o generaci posouvá jsem nezjistila, ale asi si to každá snadno domyslíme,že to je zřejmě i tím jaké jaké životní prostředí nás obklopuje, stresem a jinými faktory, které nás obklopují.
A tak jsem hledala alternativy zvýšení přítomnosti ženských hormonů přírodní cestou. Jsou to zajímavé věci, tak se je budu snažit zde přiblížit, třeba se někomu tyto informace budou hodit.
Hlavní je, že jsem si je na sobě začala zkoušet a mohu vás ujistit , že fungují.:-)

Je toho hodně co bych chtěla napsat, tak nevím,zda se mi povede vše popsat jasně a stručně./hlavně řešila jsem návaly horka v souvisloti úbytku hormónů a tak jsem googlila a googlila:-)/

1, Začínám věřit, že na současné velké medializaci tématu překyselování organismu bude dost velké pravdy a já začínám přemýšlet alespoň o částečně dělené stravě, když ne o vegetariánství. Dny, když jsem stravu nemíchala tak, aby se v mém žaludku trávily zásadotvorné a kyselinotvorné potraviny jsem se cítila daleko lépe, návaly horka trochu ustupovaly.

2, Ovocné a zeleninové šťávy... podle knihy Fit pro život jsem se stravovala již před 20 lety...cítila jsem se výborně.
Nyní jsem našla tyto stránky www.zdravinadlani.cz/zdravi_na_dlani/knihy/zeleninove_stavy/index.htm ...Průkopník této myšlenky dr. Walker
zemřel ve 118 letech, ve 113 letech ještě vydal svoji knihu. A tak jsem začala odšťavovat vše co mi přijde do ruky. Vynikající je šťáva z červené řepy,mrkve,celeru a petržele. Nikdy mi nedošlo,že petržel je tak slaďoučká, tedy její šťáva.
Když vypijeme 1/2 - 1l šťáv máme dostatečný přísun všech potřebných vitamínů a i živin. Je nutné je pít na lačný žaludek a nechat půl hodiny vstřebat. Po štávách nemám skoro žádný hlad a váha se mírně zase začíná stabilizovat směrem dolů.

3, Velice důležitá jsou semínka lnu, máku,sezamu. A tak mixuji smoothie. Semínka, voda, sojové mléko Zajíc, přidám banán... Vynikající.

4, Dostala jsem Tibetskou houbu. A tak piju každý den večer domácí kefír.
Na 2obrázku je moje kultura, kterou asi moc lidé u nás neznají, drobné kousky houby. Více jsou u nás lidé zvyklí na květákový tvar viz Foto...modrý podklad.

5, Ještě než jsem přišla na tyto přírodní věci, koupila jsem si selen a vitamín E.

6, Je potřeba zařazovat i sojové výrobky.

VĚŘTE NEVĚŘTE, SICE NEVÍM CO MI POMOHLO VÍCE. ALE JE po návalech horka a tak je ze mne zase na čas skoro mladá holka :-) tak budu ve své samoléčbě pokračovat.

Máte nějaké zkušenosti vy?

Renata Ata Atinka

Kačko, děkuji. Odšťavňovač, je bezva věc. Nyní odšťavuji 2x denně. Pro sebe zeleninu a rodina pije pouze ovocné šťávy. Dokonce jsem se dočetla,že chemie zůstává v dužnině, která se vyhazuje, že štáva je proto zdravější, ale ta informace nebyla ničím podložená. Tak doufám,že aspoň trocha bude na této informaci pravdy.Co piju šťávy, nehoní mě mlsná, tak asi něco na tom bude,když člověk dostane, to co tělo potřebuje tělo nemá vlčí hlad. Kačko, pokud máš šťávy pro děti, raději si ověř, zda opravdu jsou ze surovin, které jsou z normálního obchodu úplně neškodné. Samozřejmě, vždy je pozitivní,když si takové věci připravíme doma. Rozhodně nevidíme do továrních přesnídávek, šťáviček. Asi bych víc věřila doma odštaveným štávám ze surovin z jakýchkoliv zdrojů, než kupovaným výrobkům.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Kateřina Hájková

Tak to ráda čtu, o těch blahodárných účincích ovocných a zeleninových šťáv. Babička koupila dětem bio šťávu bez přidaného cukru z meruněk a jablíček, a když jí vylpil i můj syn, který se ofrňuje nad vším, tak mi to dost vyrazilo dech. Vážně uvažuju o koupi odšťavňovače. Hlavně kvůli vitamínům, které bych potřebovala do dětí dostat! Jinak úbytek na cm je zásadnější než váhový úbytek, tak moc gratuluju k pokrokům Renato : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Renata Ata Atinka

15.6. Celý týden byl bezva. Ráno jsem pila zeleninové šťávy. Červená řepa, mrkev, celer, petržel. Potom jsem si rozmixovala se sojovým mlékem nějaká semínka. Snědla do oběda jablko. Odpoledne jsem měla nějakou lehkou svačinu. Tvaroh nebo sezamová semínka.potom jsem pila pouze zeleninové štávy a na noc jsem vždy vypila svůj domácí kefír. Cítím se velice dobře. Je po výše citovaných problémech.Váha zatím stojí na 73.8 kg + -...ale objemově obléknu věci, které jsem loni oblékala zhruba,když jsem měla i o 3kg méně. Tak jsem spokojená a nechávám tomu již volný průběh ....udržovačka a myslím, že časem do těch 70 kg se nějak dostanu.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Renata Ata Atinka

9.6.Dnes jsem nakrmila kvásek, bude další chleba./ v úterý/.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Miluška Zahradníková

Určitě není zač, Renatko : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Renata Ata Atinka

Miluško, tak ještě půjdu koupit řebříček a šalvěj, díky za kometík. :-)

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Miluška Zahradníková

Hormonálními změnami mezi 40–60 rokem si musí projít každá žena. Ale dobrá zpráva je, že všechno přejde : ) Já jsem tehdy řešila nadměrné pocení, rudla jsem v obličeji a na krku a občas mi i bušilo srdce. Lékař mi říkal, že je to v důsledku hormonálních změn klimakteria. Hodně mi pomohlo pravidelné pití čaje z řebříčku a také ze šalvěje. Pila jsem šálek ráno a večer. Většinu příznaků hodně zmírnily a nakonec to přirozeně odeznělo.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat