Kalkula�ka hubnut�

Alena Peterková

Česká SkaliceSahlep

6x komentář  1x uložení

Sahlep

Horký nápoj z východu :)

Eva Nováková

Já jsem objevila jen už hotovou směs na Salep, samotný kořen jsem nesehnala. Je vynikající, ale obsahuje dost cukru. Takže doporučuju jen pro ty šťastné co nepotřebují hubnout :)

Šárka Štědrová

Míšo máš pravdu, že to oficiálně není puding, ale princip je stejný, mléko a škrob. Sahlab, Salep, Sahleb, Saloop - je prášek z hlíz kořene orchidee vstavače s mlékem, mě připomíná vzdáleně také krupicovou kaši. V čajovně patří k mím oblíbeným "dezertům".

Michaela

Na správný Saleph se dá koupit mouka z kořene vstavače....Saleph není puding..

Adéla Hrochová

Už jsme vyzkoušeli, posypali jsme to troškou kakaa a skořice. Dětem chutná klasická křemílkovská krupicová kaše, sahlep jim jí trošku připomíná, ale je jemnější - delikátnější :)

MRKEV S JABLKEM

1x komentář  7x uložení

MRKEV S JABLKEM

Je jen málo výborných a zdravých svačinek, které vás takhle zasytí.

Irenka K.

To miluju já i moje děti. Místo cukru dávám javorový sirup. Ale jen když jsou mrkvičky málo sladké. Dělávala mi to moje babička. Měla bych to dělat častěji : ) Děkuju za připomenutí Alenko.

Lehké mlsání

4x komentář

Lehké mlsání

Když mě honí mlsná! :D

Martin Dlouhý

Máš pravdu Renato, tučný tvaroh je mnohem chutnější, má kolem 10 % tuku. Jemný tvaroh kolem 3 %. No a když to doporučují i odborníci na zdravou stravu, tak se hned cítím líp : )

Renata Ata Atinka

Děvčata a Martine:-) pokud chcete, aby lněné semínko plnilo ten účinek , co má , tak je nutný tučný tvaroh, jinak lněné semínko nemá ty léčivé účinky. A ještě je dobré mít dostatek slunce, což je nyní v zimě trochu problém.Ale určitě zařaďte tučný tvaroh. Já bez pšenice s tučným tvarohem a lněným semínkem skoro každé ráno mám od konce října 6 kilo dole.

Martin Dlouhý

Děvčata, já si občas dělám "ustaraný tvaroh". Základ je tučný tvaroh, přidat kmín, kdo má rád, tak prolisovaný česnek a nechat při pokojové teplotě odležet do druhého dne. K tomu potom dobrý chléb, papriku, rajče... Je to zdravá dobrota : )

Eva Nováková

To máš pravdu Alenko, já jsem se odhodlala zkusit přidat do tvarohu lněné semínko, které je tak zázračné pro zdraví : ), podle receptu Renaty, a docela mě to potěšilo, že to bylo dobré.

Rustikální pečivo

1x komentář  1x uložení

Rustikální pečivo

Je dietní?

Miluška Zahradníková

Já si tyto bulky také kupuju. Mívají obvykle 60 g - takže jeden kus by měl mít cca 390 kJ. Takže pro ty kdo drží dietu a nemůžou se bez pečiva obejít to je docela dobrá volba, určitě lepší než bílé rohlíky nebo housky : )

kukuřičné chlebíčky

2x komentář

kukuřičné chlebíčky

Každý si občas rád zamlsá :)

Kateřina Hájková

Já kupuju pro syna bio rýžové chlebíčky s čokoládou, jsou křehčí a on je má moc rád. Hrozně si vymýšlí s jídlem, tak jsem ráda, když něco jí. Občas si také dám, přiznávám se : )

Nina Konvalinková

Což o to, ono to chutná, ale rýžové chlebíčky s čokoládou pekelně zvedají glykemický index. Takže s jistotou dříve než za 2 hodinky přijde chuť na sladké. Ale je to zas lepší než šlehačkový dort, to jo : )