Kalkula�ka hubnut�

Příspěvek si uložili

Další příspěvky

Barbora Němečková

Barbora Němečková

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 04.06.2013

27 x uložení
27 x komentář

10 denní očistná kůra

Také máte někdy pocit, že trpíte permanentní únavou? Že máte málo energie? Kamarádka mi řekla o dietě spočívající v detoxikaci organismu pomocí snadno dostupných ingrediencí.

Neobjevujeme tady Ameriku, ikdyž svým způsobem možná ano : )

Jedná se o očistnou kůru, která už je používaná více než 50 let a vznikla opravdu v Americe, původně pro léčbu žaludečních vředů. Pro svojí jednoduchost, ale především účinnost se brzy rozšířila do celého světa.

Jaké má očistná kůra účinky?

Očistí náš organismus od toxinů. Pročistí náš celý zažívací trakt, pomůže nám zbavit se odpadu a usazenin v těle. Zlepší kloubů, svalů a dokonce i nervů. Kůra celkově omladí organismus.

Vedlejším, ale vítaným, účinkem očistné kůry je snížení hmotnosti.

Co budete pro očistnou kůru potřebovat?

sůl, kvalitní, bez jodu


bylinný čaj s projímavými účinky

třeba od megafytu

nejkvalitnější 100% javorový sirup

já jsem si nechala doporučit jeden z DM drogerie, obecně platí, čím tmavší sirup, tím lepší

kvalitní kajenský pepř

cayenne – čili papričky, pokud máte poblíž nějaký arabský obchod, doporučuji toto koření koupit tam, koupíte si kvalitu

Jak postupovat při očistě?

Ráno

Připravte si 1 litr vody (nejlépe filtrované bez chloru a tuhých částic) ve které rozmíchejte 2 lžičky soli.

V ideálním případě projde slaný nálev zažívacím traktem a během hodiny dojde k vyprázdnění střev (i několikrát).

Přes den potom pijte tento nápoj:

2 lžíce čersvě vymačkané šťávy z citrónu (můžete zaměnit i za limetku)
2 lžíce kvalitního javorového sirupu
špetka kajenského pepře (nebo podle chuti, co snesete : )
2 dl teplé vody

Denně je třeba vypít minimálně 6 těchto nápojů. Kdo zvládne, může jich vypít i 12.

Pokud máte potřebu, můžete během očistné kůry pít čistou vodu nebo kvalitní mátový čaj.

Nepijte kávu ani alkohol. Nepoužívejte jiné potravinové doplňky, kvalitní javorový sirup obasuhuje dostatek minerálních látek. A ta horší zpráva, nejezte žádné jídlo.

Večer

Připravte si šálek projímavého čaje podle návodu. Vypijte ho vlažný před spaním. Účinky čaje přijdou ráno za 6–8 hodin.

Očistná kůra se doporučuje držet dvakrát až čtyřikrát do roka. Před začátkem očistné kůry se poraďte o vhodnosti se svým lékařem.

Neobvyklé pocity během očistné kůry

U některých lidí se první dva dny počátku očistné kůry můžou objevovat nepříjemné pocity. Jedná se obvykle o příznaky starých nedoléčených nemocí, tělo se s nimi bude vyrovnávat a neobvyklé pocity postupně odezní. Jsou popisovány bolesti hlavy, kloubů a pocity závrati a chladu. Jedná se o součást očistného procesu.

Jak dlouho držet a jak ukončit očistnou kůru?

Velkým pomocníkem pro sledování průběhu očisty je náš jazyk. Během kůry se na jazyku může tvořit hrubý bílý povlak. Když uvidíte, že tento povlak ustupuje až zmizí, je to signál pro ukončení očistné kůry. Tělo se pročistilo.

Dbejte na postupný návrat k běžné stravě.

1. den

pijte čerstvou šťávu z jablek, mrkve nebo řepy

2. den

pokračujte v pití čerstvé šťávy a k obědu si připravte domácí zeleninový vývar z čerstvé zeleniny – mrkev, celer, petržel, brambory, můžete přidat i rýži natural a bulgur, rozumně okořeňte. Nepoužívejte bujóny, šetřete se solí.
K večeři si dejte stejnou polévku s přiměřeným množstvím vyvařené zeleniny a obilnin, aby jste tělo postupně začali zvykat na tužší stravu.

3. den

Pokračujte v pití čerstvých šťáv, k obědu si uvařte vaší oblíbenou zeleninovou polévku a večer vaše oblíbené vegetariánské jídlo.

Pokud to zvládnete zkuzte se první 3 dny vyvarovat masu, vejcím, pečivu, čaji a kávě.

4. den

Najeďte na váš obvyklý jídelníček, obecně se ze začátku doporučuje lehčí dietnější strava.

Každý tušíme co je pro naše tělo dobré, je na nás jak se k němu budeme chovat a jak dlouho ho budeme chtít udržet čisté a plné energie : )

Já mám nakoupené ingredience a začínám v sobotu ráno, tak mi držte palce : )

Marie Dostálová

Držím moc palce Marie, mě to pomohlo.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah
Arista

Marie Krupicová

V úterý 22.9. jsem začala s očistnou kůrou.Jazyk stále s bílým povlakem ,cítím se velice dobře.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Marie Dostálová

Tak jsem očistnou kůru také vyzkoušela. Jen mi nevyhovovalo pití slané vody, obecně moc nesolím, tak jsem ho vynechala. První dny byly náročné, jak se z těla vyplavují nečistoty, ale třetí den jsem se cítila jak mladší o 20 let : ) Bílého povlaku na jazyku jsem se zbavila už za 8 dní.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Já jsem prvních 6 dní pila jen nápoje a čaj, které jsou součástí očisty. Jídlo se nejí během těchto očistných dnů žádné. Po 6 dnech mi zmizel bílý povlak z jazyka, tak jsem najela na čerstvě připravené šťávy a postupně i na lehčí stravu. Chystám se kůru někdy na jaře opakovat, půst mi pomohl, cítila jsem se méně unavená.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah
wpetraw

P. S.

Chci se zeptat to se tech deset dni nesmi jist?

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Já jsem si na cvičení při očistné kůře netroufla, ale chodila jsem normálně do práce a doma kolotoč kolem rodiny. Klasika : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

gabriela střasáková

Barboro, děkuji za odpověď. Ještě by mě zajímalo, jak je to se sportem, v tomto období? Zda omezit fyz.aktivitu či prostě podle sebe, jak se člověk cítí..

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Nina Konvalinková

Mario, popisujete problémy s nafouknutým břichem a vyprazdňováním, byla jsem na tom stejně, omezila jsem potraviny s obsahem lepku a dost se mi ulevilo. Třeba to bude řešení i pro Vás.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Gabrielo, jak jsem psala v kometářích níže, já jsem 6 dní byla na výživném nápoji a v čistícím režimu a 4 dny jsem pila čerstvé šťávy. Signálem přechodu na šťávy pro mě byla ztráta bílého povlaku z jazyka. U někoho to může trvat déle. Standard může být 10 dní čištění a 4 dny přechod na běžnou stravu.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Marto, mě pití slané vody nevadilo, zkuzte si tedy namíchat slabší koncentrát, nebo pití slané vody úplně vyřaďte. Ten bylinný čaj s projímavými účinky funguje i sám o sobě dobře, když si ho dáte před spaním, ráno se dojdete spolehlivě vyprázdnit.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

gabriela střasáková

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu. Uvažuji o 10denní očistné kůře. Kolik dní se mají pít jen zeleninové a ovocné šťávy? Či jak vůbec si to rozvrhnout? Mám problémy se strevy, neustále nafoukla, problémy s vyprazdnovanim. Tak jsem začala uvažovat o této kůře. Jen nevim, jak na ni. Za odpověď dekuji.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Maria Kovalova

Prosim vas mate nejaku fintu ako vypit tu slanu vodu .Asi mam slaby zaludok ale dokazala som vypit len polovicu pricom som sa niekolko krat takmer povracala a aj potom mi z toho bolo strasne zle . Je to normalne ? Ale som iba ja precitlivela ? Resp ak viete o nejakej inej ucinnej kure bez slanej vody bola by som vdacna

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Dobrý den Petro, tak Vám budu držet palce. Moje fyzioterapeutka očistnou kůru držela 40 dní, říkala, že i po takové době z těla stále odcházely nečistoty. Výhodou pro ní bylo, že je paní svého času. Já bych to s běháním kolem dětí a prací tak dlouho nezvládla. Těch 10 dní pro mě bylo akorát : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah
petra.gold

Petra Golda

Dobrý den Báro, četla jsem váš příspěvek a pár dalších od jiných autorů detoxikací, nakonec jsem zkombinovala přípravnou kůru (3 dny papkat pouze hráškovou polévku a čerstvou zeleninu), kterou dnes končím, a zítra začínám s očistnou kůrou dle vašeho návodu, těším se na to. Když to nevzdám, podělím se o výsledek :)

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Cítím se dobře Renato. Protože mám ráda pestrou stravu, tak jím všechno. Jen se víc dívám, aby to nemělo moc cukrů a zbytečnou bílou mouku. Pozitivum je, že si víc dělám čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny, protože mi prostě chutnají : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Renata Ata Atinka

Báro, tak na Tebe myslím,jak se cítíš x dní po té....:-) Zajímá mě na jaký styl jídla jsi po očistě najela. Přiznám se ,že trochu cuky mám očistu vyzkoušet. Teď o dovolený by to i šlo. Ale zatím jsem ještě úplně neuzrála.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Kateřina Lee

Velká gratulace Báro, že jsi detoxikaci dotáhla k úspšnému konci. Máš můj obdiv : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Tak hlásím, že jsem dnes skončila s očistnou kůrou, 6 dní jsem byla na výživném nápoji a v čistícím režimu a 4 dny jsem pila čerstvé šťávy. Takže dnes už jsem si dala lehčí normální jídla. Hodnocení: cítím se výborně, kupodivu odpočatě, mám dojem, že kůra i čistí a bystří mysl. Né že bych nějak zásadně zmoudřela : ) Za 10 dní jsem měla váhový úbytek 5,5 kg, který přikládám především vyprázdnění zažívacího traktu, který má u dospělého člověka cca 10 metrů. I 6 den detoxikace jsem pozorovala odcházající pevné částice ze střev, ač jsem nejedla žádnou tuhou stravu. Moje očekávání kůra splnila. Možná si jí někdy v budoucnu zopakuju : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Také jsem se té soli bála, ale zřejmě má ve spojení s vodou hlavně čistící účinek a také na sebe váže nadbytečnou vodu z organismu. Až na to, že si na slané vodě nepochutnám zatím žádné negativní účinky nepozoruju.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Renata Ata Atinka

Tak to Báro, smekám, že ,máš takovou výdrž. Zjevně je vidět,že ta sůl asi žádnou neplechu nedělá.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Tak hlásím, že dnes mám před sebou 6. den čistící kůry. Uvidím jak to bude vypadat večer, ale zdá se mi, že povlak na jazyku, který se utvořil během čistění těla ustoupil. Dnešek už dotáhnu a zítra začnu postupně s čerstvými šťávami. Jinak dojmy: cítím se výborně, jsem méně unavená. Ale už se těším na pestrý jídelníček : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Uvidím, jak to půjde, budu sledovat stav jazyku, jako indikátoru prošistění těla. Ale také uvidím jak se budu cítit, dnes už jsem přestala mít hlad, tak je to snadnější. Určitě to ale nebude déle než těch 10 dní.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Renata Ata Atinka

Tak Ti držím pěsti,Báro.Kolik dní chceš vydržet s kúrou?

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Barbora Němečková

Tak mám 2 dny kůry úspěšně za sebou. Dojmy: chybí mi kafe a slaná voda mi nechutná, ale komu by chutnala : ) Čistící účinky opravdu fungují. Ráno piju slanou vodu, přes den výživné nápoje a večer před spaním si dělám projímavý čaj. Trošku se mi zpustila rýma, ale to se mi děje i při koupání v moři. Jinak kromě "větší činnosti" ve střevech naštěstí nepociťuju žádný dramatický průběh. Tak uvidím co mě čeká další dny.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Renata Ata Atinka

O obdobné očistě jsem si povídala nedávno se svou kamarádkou. Zkoušela to její švagrová,ale měla nějakou speciální sůl. Četla jsem jinou očistnou kůru a ta je teda dost drsná. Dávají se 2 lžíce soli. Z té soli mám trochu obavy. Všude nás nabádají, jak se má omezovat solení a najednou sůl do těla v takové míře.Ale tady ta kúra vypadá docela šetrně. Asi projde pouze zažívacím traktem a hned jde ven. Ale asi to funguje,protože jsem si ještě spoustu informací o tom vygooglila.Ale když jsem doma o tom vyprávěla, bylo mi řečeno,prosím Tě pij si raději jen ty Tvoje šťávičky:-) Pokud se někdo do očisty dáte, držím pěsti. A co Ty Báro,jak se cítíš? Tu vodu se solí jsi pila pouze první den nebo každé ráno?

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Marie Dostálová

Já jsem nikdy půst nedržela. Ale je to na zvážení, za ta léta si člověk asi ve střevech nastřádá spoustu usazenin a nečistot. Kolonoskopický výplach střev mi připadá nepřirozený. Ale pročistění pomocí přírodních látek, přirozenou cestou, zní jako dobré řešení. Dejte holky vědět, pokud se do toho pustíte, jaké budete mít dojmy.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Lucie P.

Báro, děkuju za tento článek. Zrovna v pondělí jsem se bavila s fyzioterapeutkou, která kůru drží, teď je v závěrečné fázi pití čerstvých šťáv. Doporučila jí to kamarádka, která také dost tvrdě fyzicky pracuje. Moc to chválila, cítí se výborně. Vážně o kůře uvažuji také.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat