Kalkula�ka hubnut�

Příspěvek si uložili

Původní příspěvek

Markéta B

Květa Hovorková

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 05.03.2013

1 x uložení

Jak na problémy se zažíváním u malých dětí?

U dospělých je to snadné, ale u malých dětí moc nesouhlasím s aplikováním projímadla. Podívejte se jak jsem to úspěšně vyrešila já : )

Musela jsem bohužel řešit problémy se zažíváním mojí dcery Sofinky. Stěžovala si, že jí bolí bříško, nedařilo se jí pravidelně chodit na záchod. Doktoři nám doporučili dětská projímadla! Což mě pro 4 leté dítě vůbec nenadchlo. Proto jsem zkusila svojí ovocnou "terapii" s ovesnou kaší.

Ingredience

1 hrnek vody
1/3 hrnku ovesných vloček
1 malá lžička lněných semínek
1 lžíce suchého ovoce, nakrájet na malé kostičky (meruňky, rozinky, švestky...)
čerstvé jahody, borůvky, banány – pokrájet na menší kousky
med nebo javorový sirup (stačí jen troška, ale znáte to, děti milují sladké : )

Příprava

Rozvařte si vločky spolu se sušeným ovocem. Můžete vše potom rozmixovat do hladka. Lněná semínka si rozmixujte na kafemlýnku na drobno a přimíchejte do kaše.

Naservírujte na talíř, pokapte medem a posypte čerstvým ovocem.

Pokud kaši podáváte dítěti, tak mě se osvědčil následující postup. Pedagogové ať dále nečtou : ) Pusťte dítěti oblíbenou pohádku, to proto, kdyby váš drobeček nechtěl při jídle spolupracovat, aby jste měli pádný argument, že vypnete pohádku, což je dost bestiální, ale účinná rodičovská zbraň : )

A ještě důležitý detail. Já dávám na lžičku nejdříve ovoce a potom kaši, abych měla jistotu, že se kaše dostane tam kam má : ) a aby dítě vědělo, že ovoce je odměna na konci lžičky.

Nejdůležitější pro mě i pro Sofinku je, že máme vynikající výsledky. Už nemá obavy dojít si na záchod, protože jí to při kakání nebolí. Vysvětluju jí, že je to díky té kašičce, jak spolu ráno jíme.

Takže přeji i vám hodně úspěchů s vašimi dětmi a občasnými tanečky, které musíme kolem jídla dělat, aby děti snědli něco hodnotného a zdravého.

Závěrem chci ovesnou kaši s ovocem doporučit i všem kdo potřebují hubnout. Má výborné účinky na zažívání a pročištění a mě musí řící i chutná : )

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat