Kalkula�ka hubnut�

Autora následují

Další příspěvky

dieta .cz

dieta .cz

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 28.04.2024

Co je to Ozempic

Ozempic je lék, původně určený na léčbu diabetu 2. typu. Nyní pro svoje účinky je využívaný i na léčbu obezity. Je pouze na lékařský předpis a jeho vhodnost pro každého pacienta musí určit lékař.

Ozempic je obchodní název léčiva obsahujícího účinnou látku semaglutid. Jedná se o lék používaný původně k léčbě cukrovky typu 2.

Mechanismus účinku Ozempicu spočívá v tom, že napodobuje účinky hormonu GLP-1, který je produkovaný tělem v tenkém střevě po jídle. GLP-1 hraje důležitou roli při regulaci hladiny cukru v krvi tím, že podporuje produkci inzulínu, potlačuje produkci glukagonu (hormon zvyšující hladinu cukru v krvi) a zpomaluje vyprazdňování žaludku, což vede ke zvýšení pocitu sytosti.

Jak často se užívá Ozempic a jak se aplikuje Ozempic

Ozempic se obvykle podává injekcí pod kůži a může být předepsán jednou týdně. Mnoho pacientů s cukrovkou typu 2 má prospěch z použití Ozempicu jako součásti komplexní léčebné strategie zaměřené na kontrolu hladiny cukru v krvi a řízení hmotnosti.

Před použitím Ozempicu musí pacient konzultovat užití s lékařem, aby bylo zajištěno, že lék je pro něho vhodný a bezpečný, a měl by být seznámen s vedlejšími účinky a pokyny týkajícími se správného užívání.

Jaké jsou vedlejší účinky Ozempicu

Gastrointestinální potíže:

Zahrnují nevolnost, zvracení, průjem nebo zácpu. Tyto příznaky obvykle zmizí po čase, jak si tělo zvykne na lék.

Hypoglykemie:

Zejména pokud je Ozempic používán společně s jinými léky na snižování hladiny cukru v krvi, může dojít k poklesu hladiny cukru v krvi pod normální hodnoty. To může vyvolat příznaky jako slabost, závratě, pocit hladu nebo zmatenost.

Zánět v místě vpichu:

Může se vyskytnout zarudnutí, otok, svědění nebo bolest na místě injekce.

Reakce na kůži:

Může dojít k alergickým reakcím, včetně vyrážky, svědění nebo kopřivky.

Zvýšené riziko pankreatitidy:

Přestože je to vzácné, někteří lidé mohou mít zvýšené riziko zánětu slinivky břišní.

Zvýšené riziko infekcím močových cest


Vzácné vedlejší účinky:

Může se vyskytnout zhoršení funkce ledvin nebo selhání ledvin, zejména u jedinců s existujícími onemocněními ledvin.

PŘIROZENÉ HUBNUTÍ BEZ CHEMICKÝCH LÉKŮ JE NEJZDRAVĚJŠÍ

Musíme mít na paměti, že je zdravější dosáhnout úbytku váhy pomocí vhodné stravy a pohybu. Je důležité dát tělu co potřebuje, aby správně fungovalo a mělo dostatek energie pro fyzickou a psychickou pohodu.

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat