Kalkula�ka hubnut�

Renata Ata Atinka

Jídlo prostě miluji, každý den s ním bojuji...fotoalbum

Jak pečovat o své zdraví


Zázračné lněné semínko

4x komentář  4x uložení

Zázračné lněné semínko

Na netu mě fascinovaly informace o dr.Budwigové a jejím zázračném objevu.

Renata Ata Atinka

Tak Ti Lucko gratuluji....:-)

Lucie P.

Nejhorší určitě nejsi. V Říčanech otevřeli nový bazén 25 m www.nafialce.cz. V plánu mám chodit tak 3 x v týdnu, uvidím jaká bude realita : ) Každopádně jsem z plavání byla nadšená, jeden z mála sportů, kde se nejde spotit : ) Vydržela jsem plavat celých 55 minut, což mě mile překvapilo.

Renata Ata Atinka

Lucko, už jsem si koupila lněný olej, tvaroh. Zase jím 5x denně a do svých hříchů se snažím vnášet řád...nevím na jak dlouho...:-), ale vypadá to,že jsem zase odhodlaná. Nevím jestli jste s tím bojem taky tak hrozné,ale já jsem opravdu asi nejhorší.. Stále bojuju. Teď mám motivaci. Jíst zdravě, preventivně a váha půjde dolů se zdravým přiměřeným jídlem.

Lucie P.

Dívala jsem se na web budwigcenter.com, jsou tam výborné informace o prevenci před nemocemi i informace pro nemocné nádorovými onemocněními. Zajímavé čtení. Děkuju Renato.

Překyselení organismu

2x komentář  4x uložení

Překyselení organismu

Jak jsem se již zmínila v poslední době jsem přemýšlela o tom, zda lze nastolit tělu alespoň zčásti pohodové prostředí pouze díky správně nakombinované stravě. Na jaké témata jsem při svém hloubání narazila se snažím upozornit v kostce v albumu,Jak pečovat o své zdraví.

Renata Ata Atinka

Lucko, jen to rozdělení potravin se na netu se občas liší.Musí se trochu brát s rezervou a porovnat si více stránek a věřit shodě. Já jsem trochu na vážkách s kefírem, ale je většinou všude psané, že právě kefír kyselinotvorný není a doporučuje ho i vyhlášený léčitel Jaroslav Zajíček, který byl několikrát i v Receptáři. Paní Lužná z makrobiotiky naopak kefír nedoporučuje, protože je z mléka. Není na tyto otázky jednoznačná odpověď a asi záleží na nás, čemu dáme zelenou. Proto prosím, kdo se eventuelně tímto tématem zabývá ať se s námi o své zkušenosti podělí. Opravdu poctivě ten kefír každý den piju večer před spaním.

Lucie P.

Výborné informace Renato, děkuju. Poslední dobou zjišťuji, že mi nedělá dobře mléko, ač ho miluju. Zkusila jsem ho na týden vysadit a cítím se mnohem méně unavená. Rozdělení potravin na zásadité a kyselé jsem zatím blíže nezkoumala, ale vím, že se o této stravě zmiňoval náš jogín. Tak mám co dohánět : )

Mák

4x komentář  3x uložení

Mák

aneb, co jste o něm možná nevěděli

Renata Ata Atinka

To jsou cenné informace, Miluško.Děkuji za ně. Určitě vyzkouším,rýžový sirup dochází....

Miluška Zahradníková

No, já jsem taky otálela. Ale dočetla jsem se jak je zdravý. A hlavně javorový sirup, obsahuje jen javorový sirup : ) Ten typ grade C je tmavší než grade A, obecně se píše, že čím tmavší javorový sirup, tím kvalitnější, no a za tu přirozenou karamelovou chuť si mě javorový sirup získal : )

Renata Ata Atinka

Miluško, javorový sirup jsem ještě nikdy neměla. Mám zkušenost se sirupem rýžovým.Ten špaldovo makový např. oběd vypadá dobře. :-)

Miluška Zahradníková

Já mám mák moc ráda. Oblíbila jsem si ho se špaldovými těstovinami, teď ti kdo striktně drží dietu nečtou, a s troškou másla a sladkost bílého cukru jsem nahradila javorovým sirupem, koupila jsem si tmavý "grade C" s přirozenou voňavou karamelovou chutí. Je to pro mě jako dezert : )

Vaříme zdravě bez cukru

1x komentář  3x uložení

Vaříme zdravě bez cukru

Tip na knihu od Aleny Mokré

Marie Dostálová

Děkuju za tip Renato. Knížku mám už u nás v knihovně objednanou, jsem v pořadí : ) Některé recepty mi připadají už moc alternativní, omezené problémy se slinivkou, ale rozhodně na stránkách jde najít spousta inspirace i pro zdravé jedlíky : )

Sezamové semínko nejen jako zásobárna vápníku

2x komentář  3x uložení

Sezamové semínko nejen jako zásobárna vápníku

Tak jsem dneska celý sáček s chutí snědla:-)

Silvie Kočičková

Klárko, dneska jsem zkoušela dětem naservírovat palačinky s bílým sezamem zamíchaným v těstě a měla jsem úspěch, chutnalo jim to! Nenapadlo by mě takovéhle spojení. Děkuju.

Klára Rychterová

Já sezamové semínko také miluju. Přidávám ho vnoučatům tajně do plačinek. Palačinky nádherně voní a navíc jemně křupou : ) Je to moc dobré.

Tibetská  houba domácí  kefír

9x komentář  6x uložení

Tibetská houba domácí kefír

Podívejte se, čím vším je houba kefírka užitečná.Na těchto stránkách je vše popsáno vyčerpávajícím způsobem, proto je zde dávám k nahlédnutí.

Miluška Zahradníková

To zní zajímavě. Nenapadlo by mě, že by houbičky šly použít i do nemléčného nápoje. Děkuju za typ Renato : )

Renata Ata Atinka

Miluško, to je bezva. Já jsem se ptala u nás ve Zdravé výživě jen tak pro zajímavost ale namají. Ptala jsem se jestli mají zkušenost a mladý prodavač houbičku dával před lety jen do vody také n a 24 hodin se sušeným ovocem a byl to prý osvěžující nápoj, tak to chci také vyzkoušet.

Miluška Zahradníková

Tak v pondělí budu mít své houbičky. Mám je objednané. Tak jsem zvědavá jak to budou pracovat : )

Lucie P.

Zkusím postup jako Miluška, dám vědět, jak jsem dopadla.