Kalkula�ka hubnut�

dieta .cz

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 02.04.2018

3 x uložení
3 x komentář

Co je to konjac?

Konjac nebo také konjak je výjimečná potravina pro všechny kdo chtějí hubnout. Konjac je z 97% voda obohacená minerály s nízkým obsahem kalorií. Dá se koupit ve tvaru špaget, rýže nebo plochých nudlí jak vidíte na naší fotce. Porce konjacových těstovin obsahuje pouze neuvěřitelných 8 kalorií. Neobsahuje lepek.

Konjac je tropická asijská rostlina ze které využíváme podzemní hlízu, stejně jako u brambor. V Japonsku je rostlina známá jako konnyaku.

Konjac v České republice můžete koupit v různých tvarech těstovin nebo rýže ve vaničkách, pro svůj vysoký obsah vody se prodává v tekutině.

Když vaničku otevřete, je třeba přebytečnou tekutinu slít a konjackovou těstovinu propláchnout v čisté vodě.

V našem receptu jsme si na pánvi orestovali šalotku, červenou papriku a sezamové semínko, na závěr jsme přidali propláchnuté konjacové nudle a zakápli sojovou omáčkou.

Naše balení obsahovalo 250 g těstovin (s vodou 390 g). Při použití dostatačného množství přidaných ingrediencí množství vystačí na 2 porce.

S konjacovými těstovinami nebo rýží zacházíme v receptech jako s jinými - již uvařenými těstovinami. Podle naší zkušenosti stačí těstoviny prohřát, není nutné je vařit.

Za nás dáváme konjacovým těstovinám jedničku. Nevýhoda je, že nepatří k nejlevnějším, naše balení stálo cca 65 Kč. Ale pokud chcete hubnout a nechcete se trápit hlasy je konjac výborné řešení protože porce obsahuje pouze neuvěřitelných 8 kalorií.

Lucie P.

Verze konjacu ve tvaru rýže, je také zajímavá.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Emma Všudybylka

Tak jsem zkusila a je to dobré. Trošku daražší, ale tím že konjac má minimum kalorií tak je to fakt superdietní.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Marie Dostálová

Konjac mě mile překvapil, dá se kombinovat všude tam, kde běžně používáme těstoviny. Škoda, že se konjac nedá zatím koupit v běžných obchodech. Objednala jsem si ho on-line.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat