Kalkula�ka hubnut�

Autora následují

Původní příspěvek

Nina Konvalinková

Martina Kopečná

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 16.10.2014

Jak snadno oloupat avokádo?

Také jako já někdy zápasíte s tím jak oloupat avokádo? Přečtěte si jak na to : )

Nejdříve si avokádo rozpůlte. Potom si nožíkem rozkrájejte dužinu na malé cca 7 mm čtverečky tak, aby jste neprořízli slupku. Celý trik spočívá v tom, že potom snadno obrátíte slupku naruby, vznikne takový ježek. Snadno tak potom dužinu odloupnete od slupky.

Ještě je občas oříšek umět koupit avokádo : ) V obchodech jsou obvykle avokáda velmi tvrdá. Takže je doporučuju kupovat jen v případě, že jsou za nízkou akční cenu, a že máte chuť 3–5 dní čekat než vám avokádo uzraje.

Druhá varianta je, koupit si už zralé avokádo. Takový ten druh, který má hnědou slupku. Toto avokádo je na omak měké a dá se hned jíst. Občas je však za nesmyslně vysokou cenu. Tak také doporučuju nakupovat v akci : )

Já jsem si oblíbila jednoduchý – ani se tomu nedá říct recept – prostě nakrájet avokádo, můžete ho trošku rozmělnit vidličkou, a promíchat ho s pár kapkami olivového oleje, solí a pepřem. A jak říká Jamie Oliver šup s tím na celozrnnou pitu, nebo jiný arabský chléb. Kdo má rád, může si přidat prolisovaný česnek, ale bez něj to je jemnější : )

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat