Kalkula�ka hubnut�

Autora následují

Další příspěvky

Renata Ata Atinka

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný

Renata Ata Atinka

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 11.07.2013

5 x komentář

Léto, čas dovolených a prázdnin

Milý deníčku, delší dobu jsem Tě zanedbávala. Sice stále nakukuji, ale nebyl čas psát. Začala dovolená a já se snažím raději vyjet na kole a dát do pořádku domácí resty, které v době kdy se chodí do práce občas nezvládám.
Ve druhé řadě fotografií je foto ze sobotního výletu na kole na Kuks.
Na dlouhé terase před hospitalem uvidíte galerii alegorických soch Matyáše Bernarda Brauna z let 1715-1718, na jedné straně 12 ctností, na druhé pak 12 neřestí. Jejich originály jsou umístěny v bývalém hlavním nemocničním sále hospitalu, na terase jsou umístěny jejich kopie. Naší oblíbenou neřestí je vyobrazené OBŽERSTVÍ. Vždy , když sem na Kuks zavítáme, na sochu nikdy nezapomeneme a jdeme se na ni podívat.:-)Proč jsem si ji dala sem do deníčku. Asi jako varování pro nás pro všechny, jež jídlo tolik milujeme a každý den s ním bojujeme.
Výlet byl vynikající. Najeli jsme 65 km. Jen jsem si zase uvědomila, jak to my DIETÁŘI máme težké. Jede se na výlet, nebude se vařit stavíme se někde na obědě. A to je kámen úrazu.Co lze potkat na zastávkách cyklotrasy, grilované párky, langoše, hamburgry, zahuštěné husté polévky. A co my odhodlaní s tím máme udělat, když zbytek rodiny se klepe na to,jak si objedná to nezdravé kalorické jídlo. Musím upozornit, že je problém nabídnout rodině, že připravím chutné zdravé bagety nebo prostě něco,co se dá bez výčitek na výletě sníst. Tak věříte, že na cestě potkáte něco co bude vhodné i pro vás. Tak na prvním místě nám bylo řečeno,že je pouze čočková polévka. Ano beru čočkovou polévku,ale ne takovou,ve které stojí lžíce.Tak odcházíme . Rodina vám dá najevo,že právě kvůli vám. Popojedete dál a tam mají pouze hranolky s řízkem, grilované klobásy a hamburgery. Tak dobře dejte si ,co chcete,já počkám, zda něco nenajdu na další zastávce. To už nevraživé pohledy vymění ne zrovna příjemné slovní hodnocení . Pak ,ale naštěstí mi byl na požádání u obsluhy objednán sýr se zeleninou a chlebem,což byla ta nejschůdnější varianta všech nabídek. Materiál měli na hamburgery.Takže toto ani v nabídce nebylo.
No nemáme to lehké. Na další zastávce si chtěli dát grilované steaky. A tam jsem si přišla na své i já. Grilovaný pstruh lososovitý s vynikajícím zelným salátem. A pak že to nejde, vyhovět zákazníkovi. Ale takových zastávek je minimum a to mi příjde stupidní jít sportovat a po cestě se přejídat nezdravým jídlem.

Renata Ata Atinka

Zdravím Marušku, Ninu i Květu. :-) Maruško, máš pravdu, že i když nic moc, že i na výletě se občas zadaří pořídit zdravé jídlo. Nino Ti spoluvýletníci hlavně rodinní nám dávají zabrat. Já když jdu na výlet s kamarádkou,tak si to užíváme, tak, že si sbalíme zdravé jídlo, dřepneme si třeba na pařez a výlet si vychutnáváme všemi smysly. S rodinou to je tak,jak jsem popsala :-). Květo, já když začnu hřešit , tak jsem potom jako urvaná ze řetězu,tak když to jde snažím se i na výletě. V neděli jedu na chatu s býv. kolegyněmi. a tam se to vždy přehoupne do druhé půlky mého snažení v roce a začínám zase do Vánoc přibývat na váze, pak příjde nový rok a já držím diety. Držte mi pěsti, abych dovolenou jak s kamarádkami tak i s rodinou letos i díky vám zvládla bez kil navíc.:-) předem děkuji:-)

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Květa Hovorková

Já když jsem na výletě, tak si většinou zahřeším : ) Výlet není každý den, je to svátek. Horší by to bylo na výletě před ostatními dlabat salát a doma jíst bůček a čokoládu. Beru to holt sportovně, když si na výletě nebo dovolené zahřeším, musím zvýšit tempo při plavání : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Nina Konvalinková

Jo, to máte holky pravdu. Někdy bývá ještě náročnější odolat tlaku spoluvýletníků, jistota je mít s sebou na výlet nějakou dobrou zdravou svačinku : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Marie Dostálová

S chutí jsem si, Renato, přečetla Tvůj článek o strastech a starostech stravování na cestách a výletech. Je to zkrátka boj s vůlí odolat smaženým a tučným nástrahám. Ale i přesto bych řekla, že to začíná být lepší než to bývalo : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Renata Ata Atinka

Za čtyři dny po té jsem vyrazila sama na projížďku kolem města, vyzbrojená navigací jsem si jela po ne tak frekventovaných místech. Tentokrát to byla jenom půlka= 34 km,ale i tak to stálo za to sluníčko a vzduch. Byl to příjemný relax. Také jsem dnes zavářela fazole podle Lucky Profotové. Odjíždíme na dovču a tam se budou hodit:-)

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný