Kalkula�ka hubnut�

Autora následují

Původní příspěvek

Helena Svobodová

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný

Katka Šimáčková

zdroj detox.me

vloženo 06.10.2014

Mixovat nebo odšťavňovat? Toť otázka!

Chcete hubnout, nebo jen pročistit své tělo? Doporučuje se hodně pít, co je vhodnější? Zvolit vymačkanou šťávu nebo mixovat?

Šťáva

Čersvě vymačkaná šťáva nám přináší přísun čistých živin z ovoce a zeleniny, dodává tělu potřebné čisté přírodní látky. Umožňuje nám hydratovat tělo a získat energii. Odšťavňováním oddělíme tuhé části, co obsahují vlákninu od šťávy. Proto šťáva nechává náš zažívací systém v nečinosti.

Mixování - smoothie

Mixovaní ponechává všechny složky ovoce a zeleniny, včetně vlákniny. To znamená, že zapojujeme i náš zažívací systém. Tělo tak lépe zvládá hospodařit s krevními cukry, glykemická křivka roste pomaleji. Navíc nás smoothie díky obsahu vlákniny i zasytí.

Co je tedy pro detoxikaci těla vhodnější?

Je dobré kombinovat oba způsoby. Pomáháme tělu zbavovat se toxinů. Například po cvičení, kdy je tělo zahřáté a napované adrenalinem, se mi osvědčilo pít čistou šťávu. Cítíte se lehce, přitom dodáte tělu energii.

Naopak, když potřebujete třeba lehkou zdravou svačinu běhěm dne, tak si připravte raději smoothie.

Pokud nemáte čerstvé ovoce, nebojte se i zmraženého. Buďtě však na pozoru u zavařovaného ovoce, obsahuje konzervanty a velké množství přidaného bílého cukru. Cukr je při detoxikaci naším nepřítelem : )

Tak vám přeji pěkné odšťavňování a mixování. Mějte své tělo rádi, ono se vám v dobrém odvděčí : )

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný