Kalkula�ka hubnut�

Autora následují

Původní příspěvek

Renata Ata Atinka

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný

Adéla Hrochová

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 19.04.2013

Skoro jarní víkend + ovesné zelánky

Skoro jarní víkend

Tento víkend se mi podařilo již vyjít do přírody. V sobotu jsem ušla s kamarádkou 18 000 kroků, dnes pouze 7000, ale stejně víkend byl bezva. Podle celostní medicíny jsem upekla bezva ovesné zelánky.
Suroviny:
250 g jemných ovesných vloček
2 střední mrkve
1/2 balení bio kyselého zelí
2 stroužky česneku
hrst čerstvé petrželové natě
1/2 lžičky nerafinované soli
semínka dle chuti a libosti (len, sezam, slunečnice, dýně)

Postup:
Vybraná semínka předem opražíme na suché pánvi. Jsou-li hotová, poznáme snadno - len začne vyskakovat z pánve, slunečnice chytne světle zlatavý nádech a sezam mezi prsty lehce rozdrolíme.
Nastrouháme najemno mrkev i česnek. Čerstvou petrželku pokrájíme na drobné kousky.
V míse smícháme zelí s připravenou zeleninou, opraženými semínky, solí a jemnými vločkami.
Vše důkladně promícháme a rukama prohněteme. Pokud vločky hodně sají, můžeme přidat převařenou vodu. Těsto necháme alespoň půl hodiny bobtnat.
A pak již na pečicím papíře tvarujeme dukátky neboli malé placičky, potřeme je olivovým olejem, můžeme posypat semínky, a pečeme 30 - 35 minut při teplotě 150°C.

Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/vime-co-jime-vedome-vareni.htm?utm_medium=email&utm_source=em-prozdravi&utm_campaign=1000902#ixzz2LHtg9R9u

Milý deníčku, abych se stále jenom nechválila,musím se přiznat, že jsem si opravdu zahřešila. V pátek, jsem si dala trochu červeného vína a to bohužel zvedá GI, takže jsem poté dojedla štrůdl, sice dietní, ale bylo ho více... nějaké celozrnné sušenky.
V sobotu vše bylo zase OK.
Ale dnes jsem si na návštěvě u mamky dala hořkou čokoládu. Jinak dobrý. Výčitky nemám. Nebyl to zase tak hrozný záchvat jako dříve. Asi opravdu funguje, že když je správně sestavená strava, tak výkyvy chutí nejsou takové. A na tom výletě mi kamarádka dala malou sladkou minisnickers, ale byla pro mne tak moc sladká, že mi to ani moc nechutnalo. A víno už nechci ani vidět, aby mi zase zvedlo GI , TO TEDA NEMÁM ZAPOTŘEBÍ :-)

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný