Kalkula�ka hubnut�

Další příspěvky

Marcela Koubová

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný

Marcela Koubová

zdroj nahraný příspěvek

album Diety
vloženo 18.03.2014

Dukanova dieta

PRO A PROTI – nejvyhledávanější diety v zahraničí

Dukanova dieta

Dukanova dieta je založena na nízkém příjmu karbohydrátů a vysokém příjmu proteinů.

V dietě není limit kolik toho můžete sníst pokud respektujete pravidla dietního plánu. Během fáze 1 se dieta skládá z 72 nízkotučných jídlel, jako je kuřecí nebo krůtí maso, vajíčka, ryby a nízkotučné mléčné výrobky.

Fáze 1 se dodržuje průměrně 5 dní, cílem je rychlá ztráta hmotnosti. Sacharidy jsou zakázány kromě malého množství ovesných otrub. Na rozdíl od Atkinsonovy diety Dukanova dieta zakazuje ve fázi 1 i zeleninu a důrazně zakazkuje tuky.

V dalších 3 fázích můžeme v jídelníčku vidět zařazení i některých druhů ovoce, zeleniny a sacharidů.

Účelem diety je zhubnout cca 1 kilogram za týden a nastavit dlouhodobý program udržitelnosti optimální váhy. Součástí je zachovat 1 den v týdnu založený striktně na bílkovinné stravě. Doporučuje se pravidelné cvičení.

Pro

V první fázi můžete velmi rychle zhubnout, což je motivující. Je to dieta přísně určující co jíst a co nejíst, což někteří lidé vyhledávají. Dietu je snadné pochopit a dodržovat. Není třeba jídlo vážit ani počítat kalorie. Kromě toho, že je třeba volit nízkotučná jídla s nízkým obsahem soli a jídla s vysokým obsahem bílkovin není omezení kolik jídla můžete během prvních 14 dní sníst.

Proti

Na začátku diety můžete pociťovat nežádoucí účinky jako sucho v ústech, únavu, závrať, nespavost, žaludeční nevolnost a zácpu způsobenou nedostatkem sacharidů. Nedostatek vlákniny, ovoce a zeleniny může v počátcích způsobit zácpu.

Hodnocení dietologů

Rychlá ztráta hmotnosti může být motivující, ale je dlouhodobě neudržitelná a nezdravá. Dukanova dieta je nutričně nevyvážená. Množství zákazů v první fázi může způsobit únavu dietou a problém se setrváním v dietním plánu.

Více o dietě na:
www.dukandiet.com

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný