Recept na domácí majonézu
Vyzkoušela jsem vyrobit domácí majonézu a moc mi zachutnala. Hlavně víte, že tam nejsou žádné konzervanty a "éčka".
Ingredience
1 žloutek (sežeňte si co nejčerstvější vajíčko)1 lžíce octa z červeného vína
2 lžíčky citrónové šťávy
1 lžíce dijonské hořčice
2 lžičky soli
2 prolisované stroužky česneku
špetka cukru
čerstvě namletý pepř
250 ml panenského řepkového oleje
Příprava
V mixéru si promixujte vajíčka, ocet, citrón, česnek, cukr a hořčici. Nechte mixér zapnutý a přilívejte pomalu řepkový olej, nechte vždy promíchat do emulze a pomaličku jemným pramínkem přilijte další olej. Ochutnejte, přidejte sůl a případně dle své chuti ještě ochuťte.Někdo přidává i trošku křenu. Pokud je majonéza příliš hustá, můžete jí zředit troškou teplé vody.
Spotřebujte do týdne.
Skladujte v lednici v uzavřené nádobě.
 
 
 
 

 
 
 
                                                         
                                                         
                                                        ![Kupte si libový nízký hovězí roštěnec. Na marinádu si připravte:
=== Ingredience ===
1 dcl bílého suchého vína
1 dcl olivového oleje
1 šalotka
čerstvé lístky estragonu
lžíce dijonské hořčice
sůl a pepř
=== Příprava ===
Maso si z vrchní strany nařízněte na čtverečky hluboké cca 5 mm, aby se do masa lépe vpravila marináda. Maso marinujte přes noc nebo alespoň 2 hodiny před grilováním.
Maso grilujte na rozpáleném grilu z každé strany 7 minut. Zbylou maridádou maso potírejte. Po grilování maso zabalte do alobalu a nechte ho před krájením 10 minut odpočívat, jinak by z masa vytekla šťáva. Potom ho nakrájejte na tenké plátky. Maso bude uvnitř růžové. Kdo má rád úplně propečené maso je třeba grilovat déle.
Masíčko nakrájejte na tenké plátky, jako přílohu servírujte pečenou mrkev s petrželkou v pomerančové šťávě, recept najdete  [http://www.dieta.cz/pin/9f74eefb6aa859a953836962bb64177d/ zde]](/photos/marky1designs-gmail.com/small/281eca2da38f4957bcd0eda642cbba1f.jpg) 
                                                         
                                                         
                                                        
 
                                                         
                                                        ![=== Ingredience ===
2 měkké, zralé banány
1 hrnek ovesných vloček
jinak fantazii se meze nekladou
přidejte čokoládu - kupte si nějakou kvalitní třeba ve formě "pecek", inspirace  [http://www.monacoint.com/eshop/catalog/800?page=2&tipo=prezzo&produttore=all&ordine_x=10&ordine_y=12&ordine=asc zde]
můžete přidat i trošku mleté skořice, sušenky budou voňavější
=== Příprava ===
Troubu si předehřejte na 180 °C.
Banány si nakrájejte na menší kolečka, přidejte ovesné vločky. Pomocí vidličky banán rozmačkejte  a spojte s vločkami tak, aby se vytvořila kompaktní hmota.
Kdo tvoří - přidá navíc čokoládové pecky a skořici, případně hrozinky, brusinky...
Pomocí lžíce vytvořte na pečícím papíru sušenky, velikost je zcela na vás, tloušťka sušenky cca 5 mm.
Dejte do trouby a pečte cca 15 minut do zlatova.
Důležitý krok, který nevynechejte. Sušenky po upečení nechte vychladnout na mřížce, jinak vám zvlhnou. Mě víc chutnají křehké a křupavé : )](/photos/petr.najma-seznam.cz/small/b51e51083eb0ab6eb0e9e7da1cc54f87.jpg) 
                                                         
                                                         
                                                         
                                                       
Napište svůj komentář. Stačí se jen přihlásit nebo registrovat.