Kalkula�ka hubnut�

Příspěvek si uložili

Další příspěvky

Renata Ata Atinka

Renata Ata Atinka

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 03.11.2013

1 x uložení
3 x komentář

Francouzi nedrží dietu

Zase jsem se do toho opřela....

Milý deníčku, zase jsem se do toho opřela a pokračuji v hledání... v hledání své cesty.

Zaujala mě výše uvedená kniha a hlavně se shoduje s některými názory autora knihy Život bez pšenice. Vařit z prvotních surovin ne z polotovarů, které jsou plné chemie. Nedávat si odtučněná jídla. Tělo potom nedostane, co potřebujeme a máme stále hlad.


Anotace z: heuréka.cz
Doktor Will Clower, americký neurofyziolog, byl pozván ke studijnímu pobytu do francouzského Lyonu. Očekával, že získá nové vědecké poznatky ve svém oboru, ale netušil, že kromě nich získá zcela nový pohled na jídlo.

Francouzi porušují naprosto všechna pravidla dietního stravování, jak si ho představujeme my. Avšak navzdory konzumaci tučné smetany, sýrů, másla a chleba je ve Francii obezitou postiženo pouze něco přes 11 procent obyvatel a je tam mnohem nižší výskyt ischemické choroby srdeční než například ve Spojených státech amerických.

Dnes již většina lidí ví, že francouzská strava souvisí s nízkou tělesnou hmotností, zdravým srdcem a delším životem, ale pořád ještě tomu říkáme paradox. Proč? Samotní Francouzi samozřejmě neoznačují své zvyklosti jako paradoxní, a když se podíváme na poslední vědecké údaje o výživě, je hádanka vyřešena i pro nás. Francouzi nejedí průmyslově zpracované potraviny, neupírají si tuky ani sacharidy, neužívají doplňky stravy, neupírají si k obědu a večeři víno, s jídlem nepospíchají.

Doktor Clower vytvořil program CESTA ke zdravému hubnutí jako praktický nástroj, jehož pomocí může každý úspěšně přenést francouzský způsob života i do našeho hektického světa. Kniha Francouzi nedrží dietu z tohoto programu vychází.

Program je založený na čtyřech hlavních principech:

1. Jíst pravé potraviny
2. Naučit se jak jíst
3. Omezit konzumaci jídla ve stresu
4. Být aktivní i bez tělocviku

Francouzi nedrží dietu. Na svou tělesnou váhu sice myslí, ale k jídlu se nestaví jako my – tedy jako k seznamu tuků, sacharidů a bílkovin, které je třeba sníst v určitém poměru. Z mnoha zkušeností víme, že běžné diety nefungují. Hladovění, které je podstatou řady diet, sice krátkodobě zabírá. Většina lidí to však dlouho nevydrží. Jakmile se s dietou přestane, je váha zpátky. Problém, jemuž čelíme, není zvýšená váha – to je jenom příznak. Co je skutečný problém? Nevyvážený způsob života, v němž je hodnotou množství, chybí rodinná sešlost u stolu, potraviny jsou syntetickými vynálezy a všem připadá normální, když děti pijí brčkem neonovou cukrovou vodu z téměř litrového kelímku. Avšak nejde jen o sacharidy a tuky. Francouzský přístup funguje proto, že o mnoho překračuje tento nejjednodušší pohled.

Vyřešte skutečný problém a váha se upraví sama.

Barbora Němečková

Máte pravdu holky, francouzi umí žít! Dobré jídlo z kvalitních surovin, co nejméně stresu, vínko, ještě trošku lásky přibalit a budeme všichni štíhlí a šťastní. Jak prosté Watsone! : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Šárka Štědrová

Docela rozumné a sympatické čtení. Ti Francouzi holt umí žít : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Renata Ata Atinka

Z této knihy mě zaujalo a vyzkoušela jsem:Francouzi jsou zvyklí si udělat po jídle nějakou tečku, aby tělo vědělo, že je jídlo u konce. Kostičku hořké čokolády,ale musí být třeba 80%, nebo 8 mandlí nebo dvě para ořechy.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat