Kalkula�ka hubnut�

Další příspěvky

Marcela Koubová

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný

Marcela Koubová

zdroj nahraný příspěvek

album Diety
vloženo 18.03.2014

South Beach dieta

PRO A PROTI – nejvyhledávanější diety v zahraničí

South Beach dieta

South Beach dieta byla původně vyvinuta pro pacienty v USA trpící nemocemi srdce. Dieta nevyžaduje ani počítání kalorií ani omezené porcí. Dieta doporučuje jíst 3 jídla a 2 svačiny spolu se cvičebním plánem.

South Beach dieta je založena na nízkém glykemickém indexu což je veličina, která udává rychlost využití glukózy tělem z určité potraviny. Zahrnuje ovoce, zeleninu, luštěniny a celozrnné potraviny.

Lidé kteří potřebují zhubnou více než 5 kg začínají fází 1. Jedná se o 14 denní hubnoucí režim, kdy jíte maso včetně drůbežího a ryb spolu se zeleninou a ovocem s nízkým glykemickým indexem.

Pro

Pokud můžete přeskočit fázi 1 (nepotřebujete extrémně rychle zhubnout) a začít fází 2 dostanete se k jídelníčku s menšími stravovacími omezeními. Po fázi 1 South Beach dieta prakticky představuje principy zdravého jídelníčku.

Proti

Několik stravovacích omezení ve fázi 1 může způsobit pocit únavy, způsobený chybějícími některými vitamíny, minerály a vlákninou. Na začátku můžete pociťovat nežádoucí efekt diety jako je zápach z úst, sucho v ústech, únava, závrať, nespavost a zácpa.

Hodnocení dietologů

Prvních 14 dní, během kterých dieta slibuje zhubnout cca 7 kg, je náročnější zvládnout. Úbytek váhy nemusí být všechen z tukových zásob. Následující fáze jsou vzorovým typem zdravého stravování, a lze je jen doporučit.

Více o dietě:
www.southbeachdiet.com

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný