Kalkula�ka hubnut�

Další příspěvky

Marcela Koubová

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný

Marcela Koubová

zdroj nahraný příspěvek

album Diety
vloženo 18.03.2014

Atkinsova dieta

PRO A PROTI – nejvyhledávanější diety v zahraničí

Atkinsova dieta

Atkinsova dieta je založena na nízkém příjmu karbohydrátů a vysokém příjmu proteinů.

Začíná se příjmem nízko-karbohydrátové stravy sestavené pro rychlý úbytek váhy. V této fázi je třeba setrvat alespoň 14 dní, záleží na určeném cíli úbytku váhy.

Strava se skládá z bílkovin, tuků a z malého množství karbohydrátů jako je maso, mořské plody, vajíčka, sýr, vybrané druhy zeleniny, máslo a oleje.

V kontrastu s Dukanovou dietou Atkinsova dieta povoluje ve fázi 1 neomezené množství tuků a vybranou zeleninu jako jsou papriky, okurky a ledový salát. Během následujících 3 fází by měl mít úbytek váhy vzestupnou tendenci, doporučuje se pravidelné cvičení.

Po dosažení cílové váhy je možné do diety doplnit více vybraných karbohydrátů, ovoce a zeleniny. Fáze 1 je sestavena s cílem úbytku váhy cca 7 kg během 14 dní, v dalších fázích potom 1 až 1.5 kg týdně.

Pro

Můžete velmi rychle zhubnout, což je motivující. Dieta také povzbuzuje k omezení karbohydrátů pocházejících z potravinářského průmyslu, a k omezení alkoholu. Konzumace červeného masa, másla, smetany, sýrů a majonézy je povolena. Atkinsova dieta je jedna z mála diet, která může vyhovovat také mužům, kteří se bez červeného masa neobejdou.

Proti

Na začátku diety můžete pociťovat nežádoucí efekt diety jako je zápach z úst, sucho v ústech, únava, závrať, nespavost, žaludeční nevolnost a zácpa způsobená nedostatkem karbohydrátů a vlákniny. Vysoký příjem tuků znamená riziko srdečních chorob. Omezení ovoce a zeleniny, některých mléčných výrobků a oproti tomu vysoký příjem proteinů může při dlouhodobém držení diety ohrozit správnou funkci jater a kvalitu kostí.

Hodnocení dietologů

Rychlá ztráta hmotnosti může být motivující, ale je dlouhodobě neudržitelná. Atkinsova dieta je nutričně nevyvážená. Omezení ovoce a zeleniny jde proti všem lékařským doporučením ohledně zdravého stravování. Jídelníček je omezený, málo pestrý, což je rizikem pro dlouhodobější držení diety, nebo způsobí, že budete používat jen některé rady a recepty.

Více o dietě:
www.atkins.com

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný