Kalkula�ka hubnut�

Hledáme dobrovolníky do studie určené pro DIABETIKY 2. TYPU

Hledáme dobrovolníky do studie určené pro DIABETIKY 2. TYPU

​Cílem studie je vyléčení nebo výrazné zlepšení diabetu pomocí přechodné diety následované trvalou úpravou stravy.

Moje první lekce

6x komentář  3x uložení

Moje první lekce

„NIČEHO SE NEBOJTE A PROSTĚ POJĎTE“ :)

Lucie P.

Tak mám 1. hodinu za sebou. Jedna paní mě po cvičení potěšila, že prý mám pěknou červenofialovou barvu v obličeji : ) Na pálení tuků je H.E.A.T. výborný! Je důležité dobře dýchat a jít tempo, kdy se člověk nezadýchá, tak, že by lapal po dechu. V tréningu byly i 2 kopečky, což jsem úspěšně ignorovala, protože mám bídnou kondici a byla jsem ráda, že se mi podařilo celou hodinu jít a neomdlít. Na závěr se trenérka na pásu i rozběhla, ale to už ignorovaly i ostatní cvičící, protože to bylo moc náročné. Všichni byli milí, prý je nejdůležitější, vydržet a přežít první 3 hodiny a už se to jen zlepšuje : )

Luiza

Lucie M.

No paráááda! Já mam trénink dneska za sebou. Naprostá parádička! Spousta vyplavených endorfínů, což v tomhle pochmurném počasí není vůbec na škodu :-) Tak pak dejte vědět jak se Vám líbilo, jakože doufám, že bude ;-)

Lucie P.

Aha tak to byl alpining : ) Zítra jdu zkusit heat v Říčanech, tak jsem na to zvědavá.

Luiza

Lucie M.

Přesně tak. Jsem trenérka H.E.A.T. programu. A jsem ráda, že jsem tady mohla něco málo předat. Je to parádní způsob jak dobýt baterky a přitom spálit nějakou tu kalorii :-) A v neposlední řadě, jak již bylo zmíněno, je to pro všechny. bez rozdílu věku, kondice, váhy.... :-) A můžu se zeptat kde jste na H.E.A.T.u byla? Ž e Vám to ukazovalo ty ujité metry a kalorie? Nepletete si to s alpiningem? Protože na MaxerRunneru se to neukazuje :-O :-)

10 důvodů proč pít aloe vera gel

10 důvodů proč pít aloe vera gel

Účinky aloe vera znali už staří Egypťané...nazývali rostlinu Krev Bohů a egyptské královny účinky aloe vera využívaly ke zkrášlení pleti, za což si bylina vysloužila také název ROSTLINA NESMRTELNOSTI.

Znáte Dornovu metodu

Znáte Dornovu metodu

Dornova metoda je jemná manuální terapie, která pomáhá vyřešit dlouhodobé problémy s bolestmi celého pohybového aparátu.

Bemer terapie proti bolesti

Bemer terapie proti bolesti

Poruchy prokrvení představují v dnešní době civilizační nemoc číslo jedna

Trápí vás nohy do X nebo do O? Srovnejte je!

Trápí vás nohy do X nebo do O? Srovnejte je!

Nede jen o estetický problém, křivé nohy způsobují i značné zdravotní potíže

Dietní rolky

8x uložení

Dietní rolky

Pěkný nápad jak nahradit pečivo, když potřebujete rychlou dietu. Já jsem si dělala rolky z ledového salátu, krůtí šunky, avokáda a rajčátka. Ještě trošku soli a pepře a kapičku olivového oleje. Rolku jde zabalit pomocí stonku pažitky a udělat uzlík.

Kolik spálíte kalorií při plavání? Jaký styl je nejúčinější?

6x komentář  8x uložení

Kolik spálíte kalorií při plavání? Jaký styl je nejúčinější?

Tak se mi podařilo po delší době jít si zaplavat do Podolí. Bylo to fajn. Při té příležitosti jsem se podívala na net a našla výborný kalkulátor, kde si můžete prohlédnout kolik při jakém stylu spálíte kalorií.

Květa Hovorková

Není určitě zač Alice. Musíme se podporovat : ) S běháním jsem se taky ještě moc neskamarádila, ale snažím se svižně chodit na výlety. Mě zase inspirovala Renata - Atinka. Plavání je vynikající na zpevnění a formování celého těla i na bolesti zad. Já se vždy po plavání cítím výborně, krásnější, mladší, štíhlější : ) To bude asi tím vyplaveným adrenalinem : )

Alice L.

Dobrý den, Květo! Díky za podporu. Ale asi máte pravdu, snažím se a snad to bude vidět. Pokoušela jsem se běhat, ale to nezvládám. Tak nakonec u plavání zůstanu. Moooc díky!

Květa Hovorková

Alice, každý pohyb se počítá. 30 minutami stylem prsa spálíte kalorie z oběda. Musíme se chválit za každý takový hrdinský čin, vyžadující velké odhodlání : ) Já se snažím chodit 3 x týdně plavat už asi 2 měsíce a výsledky vidím a to dobré jídlo přímo miluju.

Alice L.

Perfektní informace! Díky. Konečně vím, že mé snažení dvakrát týdně 30 minut prsa je skoro NIC!

Zázračné lněné semínko

4x komentář  4x uložení

Zázračné lněné semínko

Na netu mě fascinovaly informace o dr.Budwigové a jejím zázračném objevu.

Renata Ata Atinka

Tak Ti Lucko gratuluji....:-)

Lucie P.

Nejhorší určitě nejsi. V Říčanech otevřeli nový bazén 25 m www.nafialce.cz. V plánu mám chodit tak 3 x v týdnu, uvidím jaká bude realita : ) Každopádně jsem z plavání byla nadšená, jeden z mála sportů, kde se nejde spotit : ) Vydržela jsem plavat celých 55 minut, což mě mile překvapilo.

Renata Ata Atinka

Lucko, už jsem si koupila lněný olej, tvaroh. Zase jím 5x denně a do svých hříchů se snažím vnášet řád...nevím na jak dlouho...:-), ale vypadá to,že jsem zase odhodlaná. Nevím jestli jste s tím bojem taky tak hrozné,ale já jsem opravdu asi nejhorší.. Stále bojuju. Teď mám motivaci. Jíst zdravě, preventivně a váha půjde dolů se zdravým přiměřeným jídlem.

Lucie P.

Dívala jsem se na web budwigcenter.com, jsou tam výborné informace o prevenci před nemocemi i informace pro nemocné nádorovými onemocněními. Zajímavé čtení. Děkuju Renato.

Mák

4x komentář  3x uložení

Mák

aneb, co jste o něm možná nevěděli

Renata Ata Atinka

To jsou cenné informace, Miluško.Děkuji za ně. Určitě vyzkouším,rýžový sirup dochází....

Miluška Zahradníková

No, já jsem taky otálela. Ale dočetla jsem se jak je zdravý. A hlavně javorový sirup, obsahuje jen javorový sirup : ) Ten typ grade C je tmavší než grade A, obecně se píše, že čím tmavší javorový sirup, tím kvalitnější, no a za tu přirozenou karamelovou chuť si mě javorový sirup získal : )

Renata Ata Atinka

Miluško, javorový sirup jsem ještě nikdy neměla. Mám zkušenost se sirupem rýžovým.Ten špaldovo makový např. oběd vypadá dobře. :-)

Miluška Zahradníková

Já mám mák moc ráda. Oblíbila jsem si ho se špaldovými těstovinami, teď ti kdo striktně drží dietu nečtou, a s troškou másla a sladkost bílého cukru jsem nahradila javorovým sirupem, koupila jsem si tmavý "grade C" s přirozenou voňavou karamelovou chutí. Je to pro mě jako dezert : )

Sezamové semínko nejen jako zásobárna vápníku

2x komentář  3x uložení

Sezamové semínko nejen jako zásobárna vápníku

Tak jsem dneska celý sáček s chutí snědla:-)

Silvie Kočičková

Klárko, dneska jsem zkoušela dětem naservírovat palačinky s bílým sezamem zamíchaným v těstě a měla jsem úspěch, chutnalo jim to! Nenapadlo by mě takovéhle spojení. Děkuju.

Klára Rychterová

Já sezamové semínko také miluju. Přidávám ho vnoučatům tajně do plačinek. Palačinky nádherně voní a navíc jemně křupou : ) Je to moc dobré.

Vaříme zdravě bez cukru

1x komentář  3x uložení

Vaříme zdravě bez cukru

Tip na knihu od Aleny Mokré

Marie Dostálová

Děkuju za tip Renato. Knížku mám už u nás v knihovně objednanou, jsem v pořadí : ) Některé recepty mi připadají už moc alternativní, omezené problémy se slinivkou, ale rozhodně na stránkách jde najít spousta inspirace i pro zdravé jedlíky : )

Překyselení organismu

2x komentář  4x uložení

Překyselení organismu

Jak jsem se již zmínila v poslední době jsem přemýšlela o tom, zda lze nastolit tělu alespoň zčásti pohodové prostředí pouze díky správně nakombinované stravě. Na jaké témata jsem při svém hloubání narazila se snažím upozornit v kostce v albumu,Jak pečovat o své zdraví.

Renata Ata Atinka

Lucko, jen to rozdělení potravin se na netu se občas liší.Musí se trochu brát s rezervou a porovnat si více stránek a věřit shodě. Já jsem trochu na vážkách s kefírem, ale je většinou všude psané, že právě kefír kyselinotvorný není a doporučuje ho i vyhlášený léčitel Jaroslav Zajíček, který byl několikrát i v Receptáři. Paní Lužná z makrobiotiky naopak kefír nedoporučuje, protože je z mléka. Není na tyto otázky jednoznačná odpověď a asi záleží na nás, čemu dáme zelenou. Proto prosím, kdo se eventuelně tímto tématem zabývá ať se s námi o své zkušenosti podělí. Opravdu poctivě ten kefír každý den piju večer před spaním.

Lucie P.

Výborné informace Renato, děkuju. Poslední dobou zjišťuji, že mi nedělá dobře mléko, ač ho miluju. Zkusila jsem ho na týden vysadit a cítím se mnohem méně unavená. Rozdělení potravin na zásadité a kyselé jsem zatím blíže nezkoumala, ale vím, že se o této stravě zmiňoval náš jogín. Tak mám co dohánět : )

Tibetská  houba domácí  kefír

9x komentář  5x uložení

Tibetská houba domácí kefír

Podívejte se, čím vším je houba kefírka užitečná.Na těchto stránkách je vše popsáno vyčerpávajícím způsobem, proto je zde dávám k nahlédnutí.

Miluška Zahradníková

To zní zajímavě. Nenapadlo by mě, že by houbičky šly použít i do nemléčného nápoje. Děkuju za typ Renato : )

Renata Ata Atinka

Miluško, to je bezva. Já jsem se ptala u nás ve Zdravé výživě jen tak pro zajímavost ale namají. Ptala jsem se jestli mají zkušenost a mladý prodavač houbičku dával před lety jen do vody také n a 24 hodin se sušeným ovocem a byl to prý osvěžující nápoj, tak to chci také vyzkoušet.

Miluška Zahradníková

Tak v pondělí budu mít své houbičky. Mám je objednané. Tak jsem zvědavá jak to budou pracovat : )

Lucie P.

Zkusím postup jako Miluška, dám vědět, jak jsem dopadla.

Nebojte se zaměňovat  vícekalorické ingredience nízkokalorickými.

1x komentář  3x uložení

Nebojte se zaměňovat vícekalorické ingredience nízkokalorickými.

Alice L.

Perfektní, musím jen souhlasit. Všechny ty kurzy hubnutí nemám ráda. Jediné, co mi kdysi zabralo byl STOB. Teď vím, jak jíst, ale chybí mi vůle to dodržet. Takže vše závisí jen a jen na člověku samotném.

Letní osvěžení

1x komentář  2x uložení

Letní osvěžení

Kateřina Lee

To vypadá nádherně letně. Děkuju Martino.

Talířková dieta

4x uložení

Talířková dieta

Jednoduchý a názorný návod jak by měly vypadat naše talíře s hlavními jídly.

Domácí, zdravá pochoutka

1x komentář  3x uložení

Domácí, zdravá pochoutka

Adéla Hrochová

Díky za návod Martino. Mě se to bude hodit určitě. Pěkná vychytávka s tím kolíčkem : )

Skotská masová vajíčka

9x uložení

Skotská masová vajíčka

Také nevíte co po Velikonocích dělat s vajíčky? Já jsem vyzkoušela tento recept, chutnalo to i mému mlsnému masožravému muži : )