Kalkula�ka hubnut�

Původní příspěvek

dieta .cz

Jarmila Kocourkova

zdroj nahraný příspěvek

album Snacks
vloženo 06.02.2017

Mrkvový salát s jablkem

Vynikající a jednoduchý salát plný vitamínů. Je to dietní superstar. Kalorická hodnota 240 g mrkvového salátu: pouze 100 kalorií. Pokud potřebujete hubnout, rozhodně nezapomeňte zařadit tento salát do svého jídelníčku. Přečtěte si tajemství opravdu dobrého mrkvového salátu.

1 porce: 100 Kcal

rozpis na 2 porce:


Největším tajemstvím dobrého mrkvového salátu jsou dobré čerstvé ingredience. Opravdu to nepodceňte. Vždy, když si plánujete udělat mrkvový salát, kupte si mrkev i s natí, na kvalitě natě poznáte zda je mrkev čerstvá. Raději kupujte drobnější mrkev, je křehčí a šťavnatější. A nezapomeňte si vybrat i dobré sladké a šťavnaté jablíčko, ušetříte si tím zbytečné doslazování slátu cukrem nebo medem.

Ingredience

300 g mrkve (kupte si čerstvou s natí)
1 středně velké šťavnaté jablíčko (150 g)
šťáva z poloviny citrónu

Příprava

Mrkev si opláchněte, pokud je to nezbytné, tak oloupejte škrabkou. Nastrouhejte si jí na jemném struhadle. Potom si oloupejte opláchnuté jablko a nastrouhejte si ho na hrubším struhadle k mrkvi. Přidejte čersvou šťávu z citrónu. Salát dobře promíchejte a ručně promačkejte, aby mrkev i jablíčko uvolnilo šťávu. Před podáváním vychlaďte.

Nesolte neslaďte, byl by to hřích : )

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat