Kalkula�ka hubnut�

Askarinka

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 16.03.2015

Zdravé jídlo pro děti

Jedná se o superrychlé a super zdravé jídlo. No a každá dieta by ho asi schválila : ) Jedná se o filet z lososa s hráškem. Moje Sofinka, náročný to strávník, ho miluje. A já taky : )

Ingredience

čerstvý filet losos (bez kostí), porci odhadněte, dětem stačí 100 g, na dospěláka bych počítala alespoň 150 g
hrášek, používám zmražený, málokdy se podaří koupit čerstvý dobrý hrášek, většinou už má něco za sebou... a nám jde přeci jen o to, aby ho jedly děti : )
šalotka, sladká cibulka
sůl a pepř
kapka olivového oleje
trošku citrónové kůry
šťáva z citrónu
hrstka bazalky
a pár šery rajčátek na ozdobu

Příprava

Lososa si nakrájejte na potřebné porce a dejte si ho na plech na pečící papír kuží dolu. Osolte, opepřete, lehce pokapejte citrónovou šťávou a dejte na 200 °C péct do trouby na cca 15 minut.

Na pánvi si mezi tím na pár kapkách olivového oleje orestujte šalotku do světla zlata, přidejte kůru z citrónu, nechte rozvonět a přidejte zmražený hrášek, osolte a opepřete a za občasného míchání nechte hrášek na pánvi prohřát. Na závěr, těsně před podáváním ještě přidávám hrst nakrájené bazalky.

A můžete servírovat na talíř. Lososa dětem servíruju bez kůže, když je dobře upečený jde lehce pomocí obracečky na palačinky podebrat z plechu tak, aby kůže zůstala na pečícím papíru. Hrášek ještě dozdobte šery rajčátky ať je to pro děti pěkně barevné : )

Uvidíte že to bude dětem i dospělým chutnat.

Ryby jsou obecně v čechách dražší než vepřové, ale jsou násobně zdravější. Tak je někdy dětem i sobě dopřejte : )

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat